Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20712
Stary 10.01.2013, 09:17
Mareq napisał(a):Wyświetl post
Płatnik netto, to jest ten który więcej wpłaca niż dostaje.
Poza tym na jakiej podstawie takie wnioski ? Przykład Hiszpanii wskazuje, że przejście do stanu płatnika netto trwa dłużej niż 15 lat od momentu wstąpienia do UE, a rozszerzenia porównywalnego z tym z 2004 r już nie będzie.
Dzięki za wytłumaczenie pojęcia płatnika netto dokładnie o to mi chodzi .Skoro będziemy wpłacać więcej niż dostawać to znaczy że nie będzie talk pięknie jak sie kledze wydaje . A opieram się na deklaracjach obecnego rzadu że perspetywna 2014-2020 jest ostatnią w której bedziemy dostawać tak duże subwencje



Mareq napisał(a):Wyświetl post
14 miejsce w wydobyciu ropy naftowej na świecie+6 miejsce w wydobyciu gazu ziemnego+populacja mniejsza niż województwa mazowieckiego + brak bycia państwem satelitarnym ościennego imperium przez dekady = kiepski przykład : )
Mała populacja to jest raczej wada niż zaleta. Chyba że zasady ekonomii zostana wywrócone na głowie. Więcej podatników więcej podatków. Także argument zalezności od imperium jest nietrafiony do tego sprzeczny - skoro są tacy mali to tym bardziej powinni być zalezni od większych państw państwa, rzuć może okiem na państwa środkowej Afryki typu Burundi czy Kongo - złoża surowców mają tez potężne a jednak sa podporządkowane francuzom i amerykanom. Jak się nie podoba Norwegia to popatrz na Turcję czy Izrael - dają radę znacznie lepiej niz my i ich pozycja w świecie jest na innym poziomie .Masz juz cały przekroj róznych przykładów. Jaka jest zbiezność tych krajów : NIEZALEŻNA POLITYKA,WŁASNY PRZEMYSŁ (różny jak wiadomo zależnie od wymienionych państw) i DBANIE O INTERES KRAJU
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej