"Nowoczesny patriota" nie demonstruje też przed domem Geniusza Kaszub, głupio wierząc w coś takiego jak demokratyczne prawo do wyrażania publicznie swoich przekonań, w państwie rządzonym przez Tuska:
Cytat:
Dziennikarz przed sądem za udział w proteście pod domem Tuska
Jutro (8 stycznia) o godz. 11:00 odbędzie się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozprawa odwoławcza od wyroku Sądu Rejonowego w Sopocie. Obwinionym jest dziennikarz "Gazety Polskiej" Michał Stróżyk, którego skazano na karę grzywny i obarczono kosztami procesu, bo poproszony został o zabranie głosu podczas demonstracji przeciwników podpisania ACTA odbywającej się przed domem Donalda Tuska w Sopocie.
Sąd pod przewodnictwem sędzi Anny Lewandowskiej uznał, że wymierzona kara "spełni swoje cele wychowawcze i zapobiegawcze wobec obwinionego oraz potrzeby w zakresie kształtowania świadomości społecznej. Ponadto - ten fragment uzasadnienia wyroku szczególnie polecamy: "obwiniony okazał swoim zachowaniem lekceważący stosunek do przepisów prawa, będący zaprzeczeniem pożądanej, aczkolwiek ciągle niedostatecznie rozwiniętej w polskim społeczeństwie postawy legalistycznej charakteryzującej jednostki i społeczeństwa o dużej kulturze, świadomości społecznej i prawnej".
Przypomnijmy, że Stróżyk został w brutalny sposób zatrzymany blisko godzinę po zakończeniu demonstracji na dworcu SKM w Sopocie przez nieumundurowanych funkcjonariuszy, którzy wyciągnęli i przeładowali służbową broń. Wypuszczony z aresztu został dopiero we wczesnych godzinach rannych.
Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Michała Stróżyka informujemy, że rozprawa odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Gdańsku
Wydział V Karny Odwoławczy
ul. Nowe Ogrody 30/34
godz 11.00, sala 304
|
http://niezalezna.pl/36908-dziennika...od-domem-tuska