wislak68 napisał(a):

|
Moim zdaniem nie jest to prawda. Czy ktoś może to zweryfikować?
|
Według mnie to prawie niemożliwe, żeby to była prawda. To tereny, gdzie prawosławie nie sięgało. Z mniejszości byli tam grekokatolicy, ale w większości ich wysiedlono. Prawosławnych tam może być garstka i byliby oni raczej byłymi unitami, którzy uniknęli wysiedleń lub wrócili na te tereny, a zmiana wyznania była następstwem sytuacji Kościoła greckokatolickiego w PRLu.