westersyl napisał(a):

Nowak podobno zażądał 75 tysięcy miesięcznie za trenowanie kadry U21 + mieszkanie w Warszawie, opłacenie szkoły dla córki i służbowy samochód.
Nie wiem czy to jest dobry trener, MSL to dla mnie to nie do końca poważne rozgrywki. Natomiast pewne jest to, że mało sobie na pewno nie zażyczy. Na pierwszy rzut oka widać kilka zalet, mówi po angielsku i po po polsku , wygląda jak poważny trener a nie np jak szkoleniowiec Perły Złotokłos, kwestia czy potrafi trenować. Na pewno mógłby zrobić dobre wrażenie na początku na piłkarzach.
http://pilka-nozna.przegladsportowy....331,1,279.html
Nowak odszedł ze swojego ostatniego klubu w bardzo nie przyjemnych okolicznościach. http://www.philly.com/philly/sports/...ef=twitter.com
Sposób rozstawni kiedy na łamach mediów wylicza się błędy które popełnił trener jest mało cywilizowany.
|
Właśnie chodzi o to iż Nowak wszem i wobec widziany jest jako profesjonalny trener. Wielkim plusem jest to, że jest trochę oderwany od polskiej rzeczywistości. Liczę na to, że wspólnie z Mielcarskim zbudowali by najpierw podstawy funkcjonowania drużyny, następnie scoutingu oraz systemu szkolenia.
Realizując to co zacząłem proponować w tym poście
http://www.wislakrakow.com/forum/sho...ostcount=14800 zeszlibyśmy do 30 czerwca z kontraktów Pareiki, Jovanicia, Fredriksena, Jaliensa, Ilieva, Sikorskiego, Quito. Na ich pensje klub wydaje 4-6 milionów zł (Kew-1.2 mln, Sergei- 1 mln). Więc trochę środków w budżecie zostanie zwolnionych. Część z nich Łysy "przeznaczy na zmniejszenie zobowiązań klubu",ale większość powinno przeznaczyć na kontrakty nowych zawodników. W czerwcu kończą się umowy wielu ciekawych piłkarzy m.in.: Łukaszowi Teodorczykowi, Edgarowi Cani'emu, Arkadiuszowi Piechowi, Radosławowi Majewskiemu czy Szymonowi Pawłowskiemu. Ponadto jak wiadomo w Polonii Warszawa większość zawodników nosi się z rozwiązaniem kontraktu z winy klubu. Marzy mi się zakontraktowanie od 1 lipca Majewskiego, Pawłowskiego i Dwaliszwiliego.