wislak68 napisał(a):

|
Jest wytłumacznie. W Wiśle jest bardzo duża populacja ewangelików. A oni z założenia głosują przeciwko "katolickiej" PiS (to samo zjawisko widać np: w Hajnówce, gdzie jest większość prawosławna). O ile dobrze pamiętam to widziałem dość szczegółowe badania, z których wynikało że o ile wśród katolików w Wiśle wygrał JK o tyle ewangelicy głosowali blokiem na Komoruskiego.
|
To tendencja znana od dawna, mniejszości w Polsce głosują na partie wasalne względem Niemiec i ZSRR/Rosji czyli na pachołków wysługujących sie ich nacji. Każda partia, która chce Polski silnej nie może liczyć na ich głosy. W czasie II wojny św. strzelali z lasu polskim żołnierzom w plecy, a teraz strzelaja przy urnach.