Wyświetl pojedynczy post
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4400
Stary 25.12.2012, 15:10
Maćku - poprzyjmy to co napisałeś faktami

W Chorwacji nie przypada po 10 boisk na drużynę, bo takie Dynamo i jego jedna z najlepszych w Europie (top 10) szkółek posiada zaledwie 6 boisk (4 zwykłe 2 sztuczne) a takiego Bayernu Monachium to "zaledwie" 5 płyt.
Jak czytam większośc z Was odczuwam narzekanie na brak nieruchomości a nie na brak tego co jest w tej akademii najważniejsze, mianowicie chodzi mi o jednolity system szkolenia młodzieży oraz odpowiednich trenerów fizjoterapeutów i psychologów, bo to Oni wykonują 99% pracy, a nie boisko. Podanie na tacy przykładów piłkarzy Dynama Zagrzeb jest nieadekwatny do Wisły ,bo Akademia Romeo Jozaka powstała bodajże juz w 1991r, wiec kilka last posuchy przeżyła.Jak Oni ściągali 5 lat temu młodych chłopaczków, to te chłopaczki wiedziały ze ida do jednej z najlepszych akademii w Europie! Siła tej akademii nie sa boiska siłownie czy odnowy biologiczne tylko PRACOWNICY którzy dobierają odpowiednich zawodników wg. ściśle określonegok kryterium a nie wg. znajomości tak jak to było u nas w druzynach młodzieżowych.Trenerzy Ci posiadaja określony plan jak prowadzić chłopaka od 13 roku życia(bo od tego wieku wdrażają do treningu taktyke) do wejścia młokosa do pierwszego składu. Ale gdzie Nam do Dinamo ( sam scouting do 17 lat to 9 scoutów!), oni są jakies 200 lat świetlnych przed Nami, dla Wisły w aktualnej formie idelnym modelem była by Akademii Levadii Tallin która to posiada m.in 2 boiska szkoleniowe a koszt roczny takiej akademii to tylko 120.000 euro (to jest nic przy 1.3 mln Dinama, 6 mln E Ajaxu czy 3 mln euro Arsenalu).
Powtórze : nie problemem są boiska czy obiekty szkoleniowe a trenerzy i jednolity system szkolenia. Każda z szanujących sie europejskich szkółek posiada taki program oraz trenerów ten program wykonywujących (a jeśli problemem są koszta, można zrobic jak Glentoran gdzie akademią opiekują sie ponad 20 trenerów ale pracujących ...jako wolontariusze).
Ale w Wiśle nawet nie widać chęci utworzenia czegokolwiek na wzór Akademii (mimo iż klub posiada system szkolenai młodziezy, no ale na dobra sprawe taki sam system posiada kazdy klub z klasy C)

Najlepsze jest to że to wszystko, czyli np. ilosc jakosc budynkow w akademii, plan gierek, dieta, sposob rekrutacji,wymiary boisk, wymagania i inne pierdoły MOŻNA znaleźc w internecie w oficjalnych publikacjach! To nie jest tajne, tylko powszechnie dostępne, i sądze ze wystarczyła by grupa zapaleńców i troche pieniedzy, aby taka akademia powstała. Tyle że zyski będa najwczesniej za 5 lat, a Cupiał nie lubi czekać.

Gdyby ktoś miał czas i chęc, polecam znakomitą światopoglądową lekturę : http://www.ecaeurope.com/Global/Rese...0Academies.pdf

E: P.s. natknąłem sie przypadkiem na (sic! wiem wiem) komentarz na wp.pl. Dla mnie jako kibica Wisły komentarz druzgocący :
Cytat:
Jednak patrząc na młodsze roczniki, ich wyniki i miejsce w tabelach, rozpiera duma. Legioniści prowadzą we wszystkich możliwych rozgrywkach - w rocznikach 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 i 2003. Imponujące są nie tylko miejsca ale i stosunki bramkowe - np. rocznik 2002 zdobył 160 bramek tracąc przy tym tylko 5 goli. Takiej dominacji Legii chyba jeszcze nigdy nie byliśmy świadkami. Rocznik 1995 1. miejsce - 14 meczów, 34 punkty, bramki 61-8 Rocznik 1996 1. miejsce - 15 meczów, 43 punkty, bramki 67-10 Rocznik 1997 1. miejsce - 12 meczów, 31 punktów, bramki 61-8 Rocznik 1998 1. miejsce - 11 meczów, 33 punkty, bramki 59-2 Rocznik 1999 1. miejsce - 11 meczów, 33 punkty, bramki 66-3 Rocznik 2000 1. miejsce - 11 meczów, 31 punktów, bramki 35-3 Rocznik 2001 1. miejsce - 10 meczów, 30 punktów, bramki 38-3 Rocznik 2002 1. miejsce - 10 meczów, 30 punktów, bramki 160-5 Rocznik 2003 1. miejsce - 9 meczów, 24 punkty, bramki 116-14 Młoda Legia 1. miejsce - 17 meczów, 36 punktów, bramki 39-15 Pierwszy zespół Legii 1. miejsce - 15 meczów, 33 punkty, bramki 32-14
Panie Cupiał ta Akademia taka zła chyba nie jest ....
Ostatnio edytowane przez szprotson : 25.12.2012 o godz. 15:22.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując