Sikorski zaprasza Putina do Polski, w ramach pojednania. Oprócz tego (w kontekście braku zamiaru zainicjowania przez Polskę, międzynarodowego śledztwa w sprawie Katastrofy Smoleńskiej) mówi Rosjanom:
"- Mamy zaufanie do naszej komisji ds. badania katastrof lotniczych, której raport jest
nam znany i który istnieje w polskiej, rosyjskiej oraz angielskiej wersji językowej - oświadczył. >Był to nieszczęśliwy wypadek<. - Oczywiście, zawsze mogą pojawić się jakieś dodatkowe szczegóły, jednak ogólnie rzecz biorąc co do przyczyn katastrofy rząd Polski nie ma wątpliwości. Był to nieszczęśliwy wypadek, była to katastrofa lotnicza"
http://fakty.interia.pl/raport/lech-...u-154m,1874125