Wyświetl pojedynczy post
Prezydentowa
Miodek
 
 
Od: 06.2004
Skąd: Dębniki

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#506
Stary 18.12.2012, 13:06
Pozwolę sobie wypowiedzieć się jako teolog-in-spe. Do Maryi modlimy się tak, jak do świętych - o wstawiennictwo. Ale jest ona o tyle szczególna, że jest matką Jezusa, więc wierzymy, że ma szczególne względy. Jednocześnie i dla nas jest matką, więc prosimy ją o opiekę i bycie wzorem.
A co do obrazów, to nie modlimy się DO NICH. Modlimy się do Boga, zawsze. A obrazy są...no często tylko ułatwieniem dla ludu. Czasem jest kwestia jakiegoś szczególnego miejsca, gdzie np. miały miejsce cuda czy coś. Wtedy tworzy się sława "cudownego" czy też świętego miejsca, obrazu itd. Ale tu jest wiele kontrowersji - są zwolennicy i przeciwnicy kultu obrazów, rzeźb itd. Niemniej, jeśli wierzyć objawieniom prywatnym, to św. Faustynie Chrystus sam polecił doprowadzić do namalowania obrazu wg dokładnie podanego opisu i zapowiedział łaski dla modlących się PRZED tym obrazem (nie DOŃ).

Tak to widzę - Jedrek dobrze prawi.

Quorth - najbardziej podstawowym z podstawowych błędów jest branie wyrwanych zdań z Biblii i czytanie ich dosłownie. Poczytaj Stary Testament i postępuj co do słowa tak, jak mówiło Prawo. Będziesz się na pewno wyróżniał, ale ani z Ciebie Chrześcijanina nie będzie ani obywatela. Ba, sądzę, że rychło wylądujesz w prokuraturze
Ostatnio edytowane przez Prezydentowa : 18.12.2012 o godz. 13:08.
Odpowiedz cytując