Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20398
Stary 17.12.2012, 16:07
taki młody napisał(a):Wyświetl post
Szkoda tęgi łbie, że nie pomyślałeś o tym, że to akurat okazało się później, a nie w pierwszych dniach stanu wojennego. Prawie 100% internowanych mówiło o strachu przed wywózką na Syberię lub o niepewności jutra. Brednie Kaczyńskiego o byciu w gorszej sytuacji to kolejny etap w rozdziale martyrologii i oczywista oczywistość przed planowaną własną beatyfikacją.
Co się okazało później? Ano to, że tyle wódy ile wtedy poszło Palikot nie sprzedał przez całą swoją karierę. A ci którzy byli na "wolności" mieli wybór schować się do dziury i do końca życia mieć wyrzuty sumienia, albo stawiać opór i autentycznie ryzykować życie. Każdy mógł przecież "spaść ze schodów". Jeżeli tego nie rozumiesz to o Twoim łbie można powiedzieć jedynie ... pusty.

Kaczyński niuanse o których Ty nie masz pojęcia przeżywał na własnej skórze i w udzielonym wywiadzie tylko o tym opowiedział, naiwnie ufając, że nawet półgłówek zrozumie o co mu chodzi, bo nawet półgłówek powinien to zrozumieć. Niestety lemingi którym nie wstyd że wybrały do władzy w najlepszym przypadku totalnych indolentów, szarych komórek nie uruchamiają wcale. Powielają tylko jak pudła rezonansowe wszystko co do nich dotrze z propagandowej medialnej papki dla której Kaczyński to zagrożenie wygodnej egzystencji na plecach narodu.

Wszyscy rozprawiają nad Kaczynskim, tymczasem Tusk pochwalił się że w dniu ogłoszenia stanu wojennego upił się z kumplami, bo któryś dostał bilet do wojska. Potem nawalony poszedł do stoczni przekonany że " przyjdzie oddać życie" , całe szczęście zanim nastąpił szturm cudak na tyle przetrzeźwiał, że postanowił jednak uciec . To jest dopiero hagiograficzna postać, dzieci powinny się uczyć o takich i naśladować ich postawy .

AS82 napisał(a):Wyświetl post
pozostaje mieć nadzieje ,że pokolenie w którym bedzie żył jego wnuk nie bedzie miało mentalności PISowców ,którzy wszędzie widzą zdrady , spiski ,agentów i zamachy , oby !

Oby? Chcesz żeby przyszłe pokolenia były durne, bezwolne wszystko tłumaczące zbiegiem okoliczności, przypadkiem, pechem czy niedopatrzeniem? Hitler też o tym marzył, miał nawet plan jak to zrobić. Bardzo prosty. Rozdawać wódę za książki. Dzisiaj jest tak samo, marycha na legalu załatwiłaby sprawę szybko. Zwłaszcza wśród najmłodszych. Ktoś kto na taki rozwój sytuacji liczy nie ma nic wspólnego z Polską i Polakami. Więc się chłopie zdecyduj.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 17.12.2012 o godz. 16:32.
Hej Nasz TS !!