Wyświetl pojedynczy post
Elefant
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#122
Stary 16.12.2012, 21:52
Czytając niektóre wypowiedzi mam wrażenie, że niektórzy pojmują komunę jako panstwo całkowicie pozbawione prawa a jego organy działajace bezprawnie.

Nic bardziej mylnego. Za wyjątkiem okresu stalinizmu wszelkie represje odbywały się zgodnie z prawem. Ówczesnym prawem. Obowiązywała Konstytucja, która na papierze dawała wiele praw obywatelskich. Przypomnę, że ta konstytucja po wykreśleniu paru punktów (głównie o PZPR i przyjażni z ZSRR) służyła nam przez kilka lat po przemianach 90.
A jednak było to państwo totalitarne.

Pisze to tylko dlatego, że jest tu przeświadczenie o tym, że przestrzeganie prawa gwarantuje demokratyczość Państwa.

Cytat:
Płacz to będzie dopiero jak drugi Pol Pot naprawdę się pojawi i dewaluacja pojęć nie będzie możliwa. Wtedy będzie ciupa za pomysł o jakimkolwiek marszu, a nie za obrażanie najjaśniej nam panującego prezydenta.
A po co ?

W dzisiejszych czasach i przy dzisiejszych możliwościach technicznych można sprawować władzę bardziej absolutną niz władza genseka w komunistycznym państwie zachowując w pełni fasadę demokratycznego państwa. Jaskrawy przykład mozna zobaczyc patrząc w kierunku wschodzącego słońca.
Odpowiedz cytując