Arapaho
Cytat:
|
Ważne żeby nie mówić o kryzysie, rozwalonym kraju w każdej dziedzinie, ot, co , nie?
|
Rozwalony kraj w kazdej dziedzinie, czyli co konkretnie?
Polska jest zacofana bardzo znacznie wzgledem czolowych krajow; ale taki stan rzeczy panuje od pierwszej polowy XVII wieku. Od tego czasu Polska zawsze byla bardziej lub mniej "rozwalona". Czasami to nawet jej nie bylo.
Nie zauwazylem by za Tuska poziom rozwalenia kraju podskoczyl. Ot, idziemy do przodu naszym slimaczym tempem, czyli regula od upadku komunizmu.
Choc i tak szybszym od tego ukrainskiego czy rumunskiego. Warto to podkreslic. Na tle
duzych panstw bylego bloku sowieckiego, tj. Ukraina i Rumunia, wypadamy bardzo znosnie.
-------------------------------------
Dramatem Polski jest to ze partia rzadzaca nie rzadzi tylko wypelnia kadencje (brak reform), a glowna partia opozycyjna swoim szabelkowaniem pozwala tamtemu ugrupowaniu na takie wypelnianie kadencji bez pozniejszych konsekwencji wyborczych.
Coz, jakie spoleczenstwo tacy politycy...