dynek.pl napisał(a):

To co mamy skrócić mecze do 60 minut ?
Przynajmniej będę musieli potrenować więcej, lepiej, a słabsze ogniwa odpadną.
Krece Cie mecze typu Belchatow-Podbeskidzie czy inna Nieciecza bo takich meczow bedzie wiecej ?
Stadiony nie graja, jak bede po nich biegac kaleki, a beda na pewno to nikt tego nie bedzie chcial ogladac.
Zreszta przyklad Slaska czyli klubu niby z duzym potencjalem, ktory do dzisiaj nie wyplacil premii za mistrzostwo, nie potrafi przedluzyc kontraktu z czolowym graczem i to na wcale niewygorowanych warunkach pokazuje, ze nie stac nas nawet na lige 16 zespolowa.
Choc kiedys bylem przeciw to obecnie jedynym sensownym rozwiazaniem wydaje sie liga 12 zespolowa:
- runda zasadnicza po 22 mecze i potem 2 grupy po 6 zespolow czyli 32 mecze
- 3 rundy czyli 33 mecze w sezonie - w ostatniej rundzie terminarz ustalony na podstawie miejsc po 22 kolejkach, np. druzyna z 1-go miejsca gra z 2,4,6 itd. u siebie
Oczywiscie poniewaz pare niezlych druzyn wyladuje w 1 lidze nalezy dopuscic wieksza rotacje, czyli spadek 2 druzyn, a 3 od konca gra w barazach - w ten sposob w 12 zespolowej lidze
mamy tylko polowe miejsc bez zadnej stawki.
Mniejsza liga to wiecej kasy w czolowych klubach, czyli wieksza mozliwosci na sprowadzanie graczy pokroju Ljuboji czy Traore, a to powinno zaowocowac w pucharach.
Rowniez wieksza wplywy dla klubow z tzw. dni meczowych bo na pewno kolejny mecz z Legia czy Lechem wzbudzilby wieksze zainteresowanie niz spotkania z Belchatowem czy inna Nieciecza.
|
nie potrzebne trzy rundy - wystarczy zacząć ligę w lipcu i do grudnia spokojnie się wyrobimy z 22 kolejkami a na wiosnę 10 kolejek w grupach spokojnie wystarczy + kluby Ekstraklasowe Puchar Polski zaczynały by na wiosnę i już się robi 12-14 meczów dla najlepszych od marca do końca maja
W tym roku jakby się zaczął sezon 21-22 lipca to do 1 grudnia mamy 20 kolejek a dwie kolejki można rozegrać w środku tygodnia