Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
dynek.pl
Senior Member
 
 
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22635
Stary 13.12.2012, 10:18
wolfy napisał(a):Wyświetl post

Już teraz łapią ich skurcze...
To co mamy skrócić mecze do 60 minut ?
Przynajmniej będę musieli potrenować więcej, lepiej, a słabsze ogniwa odpadną.

Karherop napisał(a):Wyświetl post
Realnie patrząc pomysłem który nie wywoływałby salw śmiechu byłby model gdzie mamy lige 18-20 zespołową , gdzie spadają 3-4 zespoły a kolejne 2-3 grają baraż o pozostanie w ekstraklasie .

Niedługo fajnych stadionów będzie coraz więcej w Polsce , a liga 16 zespołowa nie będzie gwarantowała , że Wisła się utrzyma , więc lepiej powiększmy tą ligę męcznie drużyn w grupie spadkowej jest conajmniej chore
Krece Cie mecze typu Belchatow-Podbeskidzie czy inna Nieciecza bo takich meczow bedzie wiecej ?
Stadiony nie graja, jak bede po nich biegac kaleki, a beda na pewno to nikt tego nie bedzie chcial ogladac.
Zreszta przyklad Slaska czyli klubu niby z duzym potencjalem, ktory do dzisiaj nie wyplacil premii za mistrzostwo, nie potrafi przedluzyc kontraktu z czolowym graczem i to na wcale niewygorowanych warunkach pokazuje, ze nie stac nas nawet na lige 16 zespolowa.
Choc kiedys bylem przeciw to obecnie jedynym sensownym rozwiazaniem wydaje sie liga 12 zespolowa:
- runda zasadnicza po 22 mecze i potem 2 grupy po 6 zespolow czyli 32 mecze
- 3 rundy czyli 33 mecze w sezonie - w ostatniej rundzie terminarz ustalony na podstawie miejsc po 22 kolejkach, np. druzyna z 1-go miejsca gra z 2,4,6 itd. u siebie
Oczywiscie poniewaz pare niezlych druzyn wyladuje w 1 lidze nalezy dopuscic wieksza rotacje, czyli spadek 2 druzyn, a 3 od konca gra w barazach - w ten sposob w 12 zespolowej lidze
mamy tylko polowe miejsc bez zadnej stawki.
Mniejsza liga to wiecej kasy w czolowych klubach, czyli wieksza mozliwosci na sprowadzanie graczy pokroju Ljuboji czy Traore, a to powinno zaowocowac w pucharach.
Rowniez wieksza wplywy dla klubow z tzw. dni meczowych bo na pewno kolejny mecz z Legia czy Lechem wzbudzilby wieksze zainteresowanie niz spotkania z Belchatowem czy inna Nieciecza.
Ostatnio edytowane przez dynek.pl : 13.12.2012 o godz. 10:45.
Puchar jest na5z!
Odpowiedz cytując