Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20275
Stary 11.12.2012, 13:41
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Do tej pory nie potrafię zrozumieć co zarzuca się Kaczyńskiemu, dlaczego ludzie go tak nie trawią.Czy to on rządzi samodzielnie od 6 lat?To on doprowadził do upadku Państwa? Kaczyński w tej chwili politycznie nic nie może- najważniejsze dezycję podejmują złodzieje, więc jakie pretensje mają ludzie?O co?
Ludzie nie myślą samodzielnie. Media zohydzają im Kaczyńskiego od chwili wygranych przez PiS wyborów. Pamiętam jak na forum było modne jechanie po kaczkach, świadczyło to podobnież o inteligencji. Emocjonalny stosunek do tego człowieka to efekt wieloletniej ciężkiej pracy rozmaitych specjalistów środków masowego przekazu.

Tak naprawdę nie chodzi tu o politykę, tylko psychologię.

Obecnie każdy kto chciałby zrewidować poglądy po tylu latach bezmyślnego plucia na Kaczyńskiego musiałby przyznać się przed samym sobą, że był manipulowany- działa tu klasyczny mechanizm wyparcia. Niemal każdy widzi siebie jako inteligentną bestię, większość jednak swoje możliwości mocno przeszacowuje. Znam kliniczne przypadki typowych "wykształciuchów" - ludzi bystrych, ale nie wyrastających jakoś zdecydowanie ponad średnią. Sam zauważyłem, że większości brak zdolności do introspekcji i analizy własnych zachowań - dlatego nigdy się nie uczą i nie rozwijają, nie przeskoczą pewnego poziomu.

Wielu chciałoby PiS-u z nową twarzą, albo lepiej - zupełnie nowej partii po to tylko, żeby nie musieć przyznać że się mylili.

Przy czym nie piszę tu o ocenie Kaczyńskiego jako polityka czy PiS-u jako partii. Potrafię zrozumieć ludzi którym nie odpowiada ich program czy wizja państwa. Pisze o indywiduach w rodzaju AS82 czy szpena.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!