Pablo84 napisał(a):

|
Do tej pory nie potrafię zrozumieć co zarzuca się Kaczyńskiemu, dlaczego ludzie go tak nie trawią.Czy to on rządzi samodzielnie od 6 lat?To on doprowadził do upadku Państwa? Kaczyński w tej chwili politycznie nic nie może- najważniejsze dezycję podejmują złodzieje, więc jakie pretensje mają ludzie?O co?
|
Ludzie nie myślą samodzielnie. Media zohydzają im Kaczyńskiego od chwili wygranych przez PiS wyborów. Pamiętam jak na forum było modne jechanie po kaczkach, świadczyło to podobnież o inteligencji. Emocjonalny stosunek do tego człowieka to efekt wieloletniej ciężkiej pracy rozmaitych specjalistów środków masowego przekazu.
Tak naprawdę nie chodzi tu o politykę, tylko psychologię.
Obecnie każdy kto chciałby zrewidować poglądy po tylu latach bezmyślnego plucia na Kaczyńskiego musiałby przyznać się przed samym sobą, że był manipulowany- działa tu klasyczny mechanizm wyparcia. Niemal każdy widzi siebie jako inteligentną bestię, większość jednak swoje możliwości mocno przeszacowuje. Znam kliniczne przypadki typowych "wykształciuchów" - ludzi bystrych, ale nie wyrastających jakoś zdecydowanie ponad średnią. Sam zauważyłem, że większości brak zdolności do introspekcji i analizy własnych zachowań - dlatego nigdy się nie uczą i nie rozwijają, nie przeskoczą pewnego poziomu.
Wielu chciałoby PiS-u z nową twarzą, albo lepiej - zupełnie nowej partii po to tylko, żeby nie musieć przyznać że się mylili.
Przy czym nie piszę tu o ocenie Kaczyńskiego jako polityka czy PiS-u jako partii. Potrafię zrozumieć ludzi którym nie odpowiada ich program czy wizja państwa. Pisze o indywiduach w rodzaju AS82 czy szpena.