Wyświetl pojedynczy post
dulli78
Senior Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: z podziemia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#61065
Stary 10.12.2012, 22:51
wojti11795 napisał(a):Wyświetl post
Nie, tylko nie polski trener. Probierz może mówić ilu to w Polsce jest dobrych trenerów, a tak naprawdę nie ma żadnego. To co Probierz zrobił z Jagiellonią to był fuks, a nie jakieś super umiejętności tego trenera. To samo Nawałka. Nam trzeba trenera z zachodu (z Niemiec, albo Holandii) nie jakiegoś super znanego, ale coś typu Maaskanta. Znającego realia dzisiejszego futbolu, a nie starego dziadka jak Smuda, czy Leńczyk.
Probierz, co by o nim nie mówić, sukces z Jagiellonią odniósł - tylko, że tam przez 2 lata mógł sobie budować zespół pod własną wizję a tabuny zawodników przewinęły się przez Białystok. Adamowi Nawałce również dano czas i możliwość wyboru zawodników, którzy mu odpowiadają do wizji drużyny - i wyniki są. Do tej grupy piłkarzy, którzy są obecnie w Wiśle potrzebny był trener (polski, zagraniczny a nawet z kosmosu), który by te klocki odpowiednio poukładał wyciągając z nich, to co potrafią. Można też było postawić na całkowitą przebudowę drużyny dając możliwość dobrania nowych graczy pod wizję gry trenera i dać mu czas na tą budowę. Zarząd wybrał tzw. "trzecią drogę" czyli zatrudnił trenera, który chciał grać według własnej wizji (moim zdaniem chorej) zostawiając mu szkielet drużyny kompletnie do tej wizji nie pasujący i nie dając żadnych środków na pozyskanie nowych, dodatkowo "motywując" piłkarzy opóźnieniami w wypłatach i tekstami, że są tu niepotrzebni.

Nie mam zamiaru bronić Probierza bo warsztat trenerski ma słaby, ale podobnie było z Maaskantem - różnica jest taka, że Holender miał środki, żeby sprowadzić zawodników, którzy odpowiadali jego wizji (no i był trochę lepszym psychologiem niż Pep)

Natomiast Adam Nawałka, moim zdaniem, jest bardzo dobrym trenerem (obok Fornalika najlepszym w Polsce).
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"




Odpowiedz cytując