|
Pytanie do kolegi powyżej:
1. Dlaczego JOWy mają zmienic sposób funkcjonowania partii?
2. Dlaczego JOW ma być "zdrowym systemem przyjaznym obywatelom"?
3. Dlaczego JOWy mają być "podstawowym warunkiem naprawy polskiej polityki"?
Moim zdaniem żadne z powyższych stwierdzeń nie jest prawdziwe. Efekt wprowadzenia JOWów był dokładnie odwrotny od tego postulowanego: zwiększyło by dominację największych partii, odcięło kandydatów od wyborców i wplynęłoby na dalszą patologizację polskiej polityki.
|