Wyświetl pojedynczy post
martin_TSW
Member
 
Od: 10.2004
Skąd: Kraków - Piaski Nowe

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20238
Stary 07.12.2012, 07:44
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Rząd za pomocą swoich kolesi (Surowce skalne, kontrakty na stadiony) sam wbił sztycha wielu firmom, wiec o czym tu gadać?
Problem w naszym dziwnym kraju polega na tym, że przy takim boomie, zwłaszcza w budownictwie infrastrukturalnym firmy powinny wypracować duże zyski, żeby później przeczekać gorsze czasy czy wejść na zagraniczne rynki. U nas jest oczywiście odwrotnie - zamiast się bogacić, upadają i zwalniają pracowników. W Polsce startują firmy hiszpańskie, portugalskie, austriackie, niemieckie, czy nawet litewskie i macedońskie. Oczywiście duże firmy polskie często są w rękach obcego kapitału. Jeżeli rynek budowlany w Polsce się całkowicie załamie, firmy te zwolnią polskich pracowników i będą się wycofywać z naszego kraju.

Niestety ludzie rządzący naszym krajem i urzędnicy nie mają w tej dziedzinie pojęcia, wyczucia i doświadczenia. Zapraszają Chińczyków do Polski, cieszą się, że przetargi wygrywane są za połowę ceny kosztorysu inwestorskiego, nie analizują szczegółowo ofert, nie chcą płacić firmom za dodatkowe roboty. Nie rozumieją, że taka sytuacja doprowadzi do dramatu wielu ludzi. Bo co ci ludzie mają zrobić - przebranżowić się, założyć swoje firmy jak nie mają referencji i nie są w stanie wygrać przetargu czy odpowiedniego kapitału ? Oczywiście firmy też są temu winne, zakładające b. niskie marże i nie odpowiednio kalkulujące ryzyka zawarte w podpisywanych przez nie umowach.
Ostatnio edytowane przez martin_TSW : 07.12.2012 o godz. 07:48.
WIERNOŚĆ NA WIEKI