Jakiego babola?
Dług sektora samorządowego nie stanowi ok. 1/10 całości długów państwa? Stanowi.
Dług sektora samorządowego wzrósł w ostatnich latach blisko 4-krotnie? Wzrósł, niezależnie od tego czy weźmiesz sobie z ukochanej wyborczej wartość 64 mld, czy 70 mld, czy 80 mld zł, ale jak porównasz z ostatnimi latami, czyli powiedzmy od końca rządów SLD to ten wzrost jest ponad 3-krotny, a biorąc niektóre liczby pod wagę blisko 4-krotny jak napisałem.
Dług sektora samorządowego stanowi 25-33% całości realnego wzrostu zadłużenia kraju? Stanowi ciut mniej niż dolna granica wrzucenych przeze mnie z głowy wartości. W tym punkcie trochę przeszacowałem wartość zadłużenia JST (sądziłem, że już w tym roku 90-100 mld zł może pęknąć patrząc na to jak nawarstwiają się kolejne wydatki w gminach podwarszawskich, czy w Opocznie po świeżym przejęciu władzy przez PO-PiS).