emj10 napisał(a):

|
Natomiast fakt, że GB chce współfinansować pociągnięcie nitki Nord Streamu to novum, które przewraca do góry nogami nasze perspektywy na zagoszczenie gazu łupkowego w Europie. Niezależnie od tego czy ma to być gaz amerykański, europejski, czy najlepiej dla nas polski.
|
W jakim sensie przewraca ? Eksportu ? Wystarczy, że zamiast płacić za rosyjski gaz będziemy mieli swój. A i bezpieczeństwo kraju nie będzie zależne od tego co się KGB-wcom w Moskwie ubździ.