Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20132
Stary 27.11.2012, 12:49
Dobrze przeczytałem ten artykuł i nie tylko ten w tym temacie. Obecnie cena gazu rosyjskiego dla GB jest niższa od tej kontynentalnej, więc tutaj nic nowego się nie pojawiło. Natomiast fakt, że GB chce współfinansować pociągnięcie nitki Nord Streamu to novum, które przewraca do góry nogami nasze perspektywy na zagoszczenie gazu łupkowego w Europie. Niezależnie od tego czy ma to być gaz amerykański, europejski, czy najlepiej dla nas polski.

Cena za gaz rosyjski w 2010 roku:
Cytat:
Interfax powołując się na źródło zbliżone do Gazpromu, poinformował, że średnia cena rosyjskiego gazu w 2010 roku dla Wielkiej Brytanii wynosiła 191 USD za 1000 m3. Niemieccy i fińscy odbiorcy płacili za gaz 271 USD za 1000 m3, francuscy – 306 USD, włoscy – 331 USD. Najwyższe ceny Gazprom oferował kontrahentom z Europy Środkowej i Południowej: Węgrom – 348 USD, Polsce – 336 USD, Grecji aż 357 USD
Ostatnio edytowane przez emj10 : 27.11.2012 o godz. 13:05.