Wyświetl pojedynczy post
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 26.11.2012, 09:47. [14 kolejka] WISŁA Kraków - Górnik Zabrze, 1 grudnia, godz. 18
VS.




Do końca rundy jesiennej pozostały nam tylko dwie kolejki, w których to piłkarze spod Wawelu zagrają odpowiednio z Górnikiem Zabrze oraz z Zagłębiem Lubin. Po 13 kolejce Biała Gwiazda zanotowała diametralny skok w tabeli z 12 pozycji awansując na 8. Podopieczni Tomasza Kulawika w dwóch ostatnich meczach zanotowali dwa zwycięstwa, wygrywając z dwoma najlepszymi zespołami poprzedniego sezonu ( Śląsk Wrocław 1:0, Ruch Chorzów 2:1)


Teraz przed nami potyczka z jedną z rewelacji tej rundy, zespołem Górnika Zabrze. Zabrzanie to zespół, który długo w lidze był niepokonany, przegrał dopiero w 11 kolejce przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin. Po 13 kolejkach Górnik plasuje się na 4 pozycji z dorobkiem 22 punktów.

Trenerem Górnika jest dobrze znany w Krakowie Adam Nawałka, który już od kilku sezonów pracuje z piłkarzami ze Śląska. Na kogo trzeba zwrócić uwagę analizując grę gości przed sobotnim spotkaniem?

Na pewno będzie to duet napastników: Arkadiusz Milik i Prejuce Nakoulma, którzy łącznie strzelili 10 z 18 bramek Zabrzan w tej rundzie. Oprócz wspomnianej dwójki ważnym ogniwem zespołu jest człowiek od czarnej robot Mariusz Przybylski, który wszystkie dotychczasowe spotkania rozegrał w pełnym wymiarze czasu.

W drużynie gości występuje kilku zawodników, którzy w przeszłości mieli związek z zespołem Białej Gwiazdy: Bartosz Iwan, Aleksander Kwiek, Krzysztof Mączyński, Mariusz Magiera.

Ostatnio Zabrzanie złapali lekką zadyszkę, po przegranej z Zagłębiem, zremisowali w Warszawie z Polonią 1:1 oraz w ostatniej kolejce w bezbarwnym meczu 0:0 z Pogonią Szczecin.


Piłkarze Wisły, przed meczem z Ruchem zadeklarowali, że chcą do końca rundy wygrać wszystkie trzy mecz, pierwszy krok uczynili w niedzielę pokonując na wyjeździe sąsiada w tabeli Ruch Chorzów 2:1, po dwóch bramkach Łukasza Garguły, który zresztą wybrany został piłkarzem kolejki. Trener Kulawik, miał mały problem z zestawieniem linii obrony naszego zespołu, ponieważ za kartki pauzować musiał Bunoza, a co za tym idzie czekały nas kolejne roszady w linii defensywnej. Na bokach oglądaliśmy nieporadnego Jovanovicia, który w kilku sytuacjach dał się ograć jak dziecko, nie lepiej było po drugiej stronie, gdzie Frederiksena zastępował Łukasz Burliga.


Na mecz z Górnikiem do kadry wróci już Bunoza, więc zapewne po raz kolejny czekają nas przemeblowania w składzie. Wątpliwe by do zdrowia wrócił Tsvetan Genkov, który nabawił się kontuzji, na pewno natomiast w sobotnim meczu wykluczony jest udział Arkadiusza Głowackiego oraz Ivicy Ilieva, którzy są kontuzjowani i w tej rundzie an boisku się już nie pojawią.

Czym tym razem zaskoczy nas trener Kulawik? Czy szansę gry od pierwszej minuty dostanie Quioto, tak jak to było w meczu z Ruchem? Czy może drzwi do pierwszego składu otworzył sobie Daniel Sikorski, który asystował przy jednej z bramek?

Mecz z Górnikiem będzie dla nas ciężkim i ważnym spotkaniem, każdy kto choć raz rzucił okiem na tabele, może zauważyć, iż ewentualne nasze zwycięstwo w sobotę zniweluje naszą stratę do Zabrzan do jednego oczka.

Trzeba przyznać, że trener Kulawik miał sporo racji, twierdząc, że w Chorzowie zobaczymy odpowiedzialnych ludzi, tak też się stało, na pewno byli oni bardziej odpowiedzialni, niż w spotkaniu z Koroną Kielce, gdzie straciliśmy pewne trzy punkty w ostatniej minucie. Wczoraj nie popełniliśmy błędu z Kielc i nie cofnęliśmy się pod własną bramkę a potrafiliśmy jeszcze wyjść z kontrą i strzelić drugą bramkę.

Przypomnę jeszcze, że na spotkaniu Wisła Kraków - Górnik Zabrze, kibice Wisły prowadzą protest, szerzej o proteście przeczytacie w temacie Bojkot, oraz na stronie Stowarzyszenia.



Ostatnie potyczki pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze:

Sezon 2007/08:

14 sierpnia 2007, Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:0, Cleber 4 (karny), 26 Paweł Brożek.

Sezon 2008/09:


24 kwietnia 2009,Wisła Kraków - Górnik Zabrze 3:1, Paweł Brożek 29, Rafał Boguski 72, Paweł Brożek 83 - Adam Banaś 14.

Sezon 2009/10:

Brak rozegranych spotkań, Górnik w I lidze.

Sezon 2010/11:

30 kwietnia 2011, Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2, Michal Gasparik 24, Daniel Sikorski 81.

Sezon 2011/12:

20 listopada 2011, Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:1, Michał Jonczyk 87.




Poniżej przedstawiam plan 14 kolejki T-M Ekstraklasy:



30 listopada, piątek

18:00 Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów
20:45 Lech Poznań - Śląsk Wrocław

1 grudnia, sobota:

13:30 Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała
15:45 Widzew Łódź - Korona Kielce
18:00 Wisła Kraków - Górnik Zabrze

2 grudnia, niedziela:

14:30 Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin
17:00 Legia Warszawa - Ruch Chorzów

3 grudnia, poniedziałek:

18:30 Piast Gliwice - Polonia Warszawa.

Zapraszam do dyskusji.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując