Wyświetl pojedynczy post
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19963
Stary 18.11.2012, 12:02
Mocno wykwalifikowana osoba to taka, która bez problemu porusza się w dzisiejszym świecie, zna co najmniej jeden "niepopularny" i umie wykonywać aż do bólu perfekcji, swój zawód. Może to być cokolwiek, od blacharza po grafika. A język czemu? bo im więcej języków tym większy rynek pracy lub zbytu. Proste.

Rzecz jasna do zawodów technicznych potrzeba papieru, do humanistycznych zresztą też, ale tylko na początek. Później nauka własna i wyżej, lepiej, głębiej. Na początek należy uzmysłowić sobie, że studia są tylko dla papieru. Tylko i wyłącznie, jeszcze na polskich uczelniach to w ogóle. Dlatego nie polecałbym rzucać całego swojego zapału i sił tylko po to aby dostać papier. Radzibym traktować studia z przymrużeniem oka, na całkowitym luzie. To nawet nie jest początek waszej drogi zawodowej. Niemniej papier jest potrzebny, aby gadali z Wami w koncernach. Pisze koncernach,bo tam nepotyzm jest tylko do pewnego momentu. Do poważnych rzeczy, dobrze płatnych biorą tych co coś umieją. Jest tak nie dlatego iż są to dobrzy ludzie, nie. Gigantyczne koncerny nie mogą na kluczowych, ważnych, stanowiskach zatrudniać kogoś kto jest nemo, jakiś pociotek czy inna przybłeda. Sami na siebie by bicz kręcili. Do pewnego momentu nepotyzm ma miejsce, później nie.

Pracować, być ambitym, budować znajomości w oparciu o swoje doświadczenie i wiedzę. I nauka, nauka, ciągła nauka. Być tak dobrym w tym co się robi iż określenie, iż jesteście dobrzy będzie dla Was obrazą. Plecy są do pewnego stopnia moi drodzy, bo później jest mowa trawa, przychodzi moment weryfikacji i dupa zbita. A synekur państwowych będzie coraz mniej, bo kasy nie ma w państwie. Nie radzę w oparciu o takie rzeczy jak plecy budować czegokolwiek. Takie osoby co wchodzą n plecach zazwyczaj umieją wszystko robić a jak wszystko to zn czy nic. I takie osoby roboty mieć nie będą w dzisiejszych czasach. Bo takich prac, do których żadna wiedza, głęboka, nie jest potrzeba jest coraz mniej. Stąd te problemy z bezrobciem i rozczarowanie dookoła. Wg mnie wykwalifikowana osoba bierze się ze zrozumienia powyższch faktów. Najpierw musi stworzyć się coś pod kopułą, zakiełkować we łbie i później podążać tą drogą. Rzecz jasna należy odrzucać jakieś legendy o niewyobrażalnych zarobkach na psich stanowiskachbo to zniechęca, przesądy i uprzedzenia też powinny być obce. Racjonalne myślenie i nauka, nauka, nauka, nauka, nauka, nauka,nauka, nauka, nauka, a jak już będziecie mieli dość tego co robicie i będziecie czuli ,że jesteście na szcyzcie, to wiedzcie, że czeka Was nauka, nauka, nauka, ciągłe doskonalenie. Aż do wyżygania. A rzecz jasna obok płynie kasa.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stuhr to typ faceta co zna kilka sloganów, prawd objawionych i nimi błyszczy. Rzecz jasna w swoim gronie, bo jak przyjdzie co do czego to widać na powyższym przykładzie, że jest ubogo. Ale to myślę iż jego problem.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.