s1mone napisał(a): 
|
To już jest teza dyskusyjna, która była tutaj wiele razy wałkowana i chyba nie ma sensu o tym rozmawiać
|
Fakt, jeśli uważasz że Bednarz jest lepszy to w istocie nie ma sensu rozmawiać.
s1mone napisał(a): 
|
Dali radę tylko ci zakupieni zimą prawie 2 lata temu. Potem letnie okienko było po prostu słabe w wykonaniu Valcxa. Jedyny udany transfer to było wypożyczenie Bitona. Niestety bez szans na wykup czyli działanie doraźne. .
|
Dali rade po obu okienkach, bo w pierwszym było MP, w po drugim był awans do LE, nie należy też zapominać o kontuzji Maora Meliksona, Transfer Bitona zaś był wzorcowy, bo skoro nie było dane go nam wykupić, to mogliśmy liczyć na szybką korzyść sportową.
s1mone napisał(a): 
Nie prawda. Miał kasę, mógł wybrać lepszych graczy, którzy by się bardziej sprawdzili w naszych warunkach. Mógł kupić / podpisać piłkarzy koło 26-27 roku życia zamiast po 30. To był jego wybór, myślał, że zapewnią mu wyniki - pomylił się.
.
|
Niestety, ale sam piszesz nieprawdę. Nie jest żadną tajemnica że transfery były pod doraźny wynik zgodnie z oczekiwaniem natychmiastowego awansu do LM przez Cupała, co chyba dla nikogo nie jest żadna tajemnicą.
Teza że mógł wybrać lepszych piłkarzy bo miał kasę jest na tyle komiczna że nawet nie będę z nią specjalnie polemizował, bo sama się kompromituje. Otóż max. transfer to 600 tyś euro za Meliksona, Bednarz to dopiero miał kasę bowiem mógł wydać więcej np. na Jirsaka 750 tyś euro.
Co do tego że się „pomylił”, to ja bym sobie życzył, aby wszyscy kolejni dyr. sportowi tak się „mylili” i żeby co roku Wisła była MP i minimum grała w LE i była co roku tak blisko gry w LM, chłopie zastanów czasem co piszesz..
s1mone napisał(a): 
|
Co ma do tego forma innych piłkarzy?.
|
Ano dużo, bo piłka nożna to gra zespołowa, a tu co wypracuje np. Genkow to mu spie..rzy Frederiksen (na przykładnie ostatniego meczu z Koroną) nadmienię tylko że pierwszego sprowadził Valckx, drugiego Bednarz.
s1mone napisał(a): 
Bzdura. Degradacja sportowa Wisły to pokłosie przycięcia wydatków. Bednarz jak miał kasę też dwa razy zdobył mistrzostwo Polski. Tylko, że Wisła kasy nie ma - nie ma co za to obwiniać kogokolwiek, boss zakręcił kurek i tyle. Jest jak jest.
.
|
Tak, bzdura tylko że w Twoim tekście.
Po pierwsze wpływ Bednarza na te MP był niemal żaden było już o tym tyle razy tu pisane .. Bez Bednarza też by one były, bez Stana tego jednego by niebyło, ot różnica.
Jak ty nic nie rozumiesz, to że nie ma kasy to jedno, a to że Bednarz dokonuje kolejnych nieudanych transferów to drugie, lepiej aby np. nie było u nas choćby Frederiksena, a w zamian w nagrodę kilka punktów w tabeli dla Wisły więcej..
s1mone napisał(a): 
Po pierwsze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem, że na pewno by je zrobił? Ale tak, mógłby. To on podpisał kiedyś Marcelo.
.
|
Jasne wmawiaj mi to co ewidentnie dotyczy Ciebie ..zwłaszcza że masz widoczny problem ze zrozumieniem prostego tekstu, skoro pisze że Bednarz już miał kasę i źle ją wydawał znaczy nie umie, nie umie, nie umie..dotarło, !? Nie umie jej wydawać.. A Marcelo to już nawet niedawno omawiany przypadek, prezent od innych, gdyby w ogóle nie było dyr. sportowego Marcelo też by do nas trafił .., a decyzje podjąć mógłby choćby trener, bo trudno aby odrzucił młodego Brazylijczyka z pierwszej jedenastki Santosu. To co było zaś własną inicjatywą J.B. kończyło się zwykle sportowa katastrofą..
s1mone napisał(a): 
|
Po 2 Matusiak nie był na żadnym lukratywnym kontrakcie tylko na kontrakcie motywacyjnym do końca sezonu z opcją przedłużenia.
|
Matusiak za frytki u nas nie grał, Jirsak też nie za frytki do nas nie przyszedł, Garguła podobnie .. Nie zmuszaj mnie abym znowu wymieniał piłkarzy sprowadzonych przez łysego legionistę do Wisły Kraków.
s1mone napisał(a): 
|
Tak, cofamy się. W pierwszej kolejności pod względem finansowym, czego efektem jest wszystko powyższe. Szkoda, że tego nie rozumiesz.
|
Szkoda że Ty nic nie rozumiesz, my się cofamy względem innych na wielu innych płaszczyznach, budżet Wisły nadal jest jeden z najwyższych w lidze.. no ale jak mamy Frederiksena, to już o nic nie musimy sie martwić, zwłaszcza że „genialny” Bednarz zadba o kolejne podobne atrakcje w kolejnym transferowym okienku..
O przyczynach kryzysu w Wiśle zarówno inni jak i ja pisali już tyle razy że nie ma sensu tego kolejny raz powtarzać, o tym że nie ma inwestycji w infrastrukturę Wisły, w szkolenie, itd, itp, i że generalnie klub jest fatalnie zorganizowany.
Tyle że poza tym mamy zbyt wielu kiepskich pracowników klubu..Ot np... na funkcji dyr. sportowego mamy osobę o taki stopniu niekompetencji, że można ją śmiało nazwać szkodnikiem i im szybciej się go pozbędziemy tym lepiej dla Wisły, pewnie nie dużo lepiej, alee, ale .. zawsze ..lepiej.
Ostatnio edytowane przez milosz : 12.11.2012 o godz. 00:15.
|