Watts napisał(a):

|
Zmierzam do tego, że celem z nadania Cupiała nie było zbieranie narybku, tylko błyskawiczny awans do LM. Czas na młodych i perspektywicznych piłkarzy miał przyjść potem.
|
Masz rację, że ta polityka transferowa miała na celu awans do LM. Tylko zakontraktowani gracze typu Boukhari, Jaliens, Lamey czy Iliev okazali się zbyt słabi jak na pieniądze, które tutaj zarabiali czy zarabiają (obecnie tylko wirtualnie), nie wnieśli do drużyny jakości jakiej należałoby się spodziewać, nie spowodowali że cała drużyna zaczęła grać lepiej. Jak dla mnie te transfery były chybione. SV kontraktował też młodych i perspektywicznych graczy w formie wypożyczenia - i tutaj nasuwa się pytanie ile kosztowali Wisłę tacy gracze jak Siwakov, Nunez czy Biton? Ile drużyna zyskała dzięki nim w formie asyst, goli czy charakteru? Czy warto brać zawodników, których wykupienie jest nierealne? Moim zdaniem nie.