milosz napisał(a):

|
Valckx "nie był jakimś super dyrektorem", był jedynie lepszy od swoich poprzedników i następcy, a to w warunkach Wisły już duży plus, ciąg dalszy zaś to zamiana plusa na minus.
|
To już jest teza dyskusyjna, która była tutaj wiele razy wałkowana i chyba nie ma sensu o tym rozmawiać
milosz napisał(a):

|
Aby wejść do LM trzeba budować drużynę dłużej niż przez 2 okienka transferowe, zwłaszcza że drugie zostało już mocno „przycięte” przez Radę Nadzorczą , czyli w gruncie rzeczy bosa. Piłkarze zaś sprowadzenie przez Stana dali radę, bo zdobyli MP i mieli dobry występ w LE i na nic tu opowiadanie bajek że było inaczej.
|
Dali radę tylko ci zakupieni zimą prawie 2 lata temu. Potem letnie okienko było po prostu słabe w wykonaniu Valcxa. Jedyny udany transfer to było wypożyczenie Bitona. Niestety bez szans na wykup czyli działanie doraźne.
milosz napisał(a):

|
Zarzut że transfery były pod wynik, a nie na dłuższą perspektywę, należy kierować do zleceniodawcy, czyli do Pana Cupiała, bo to co zlecił było wykonywane, a biorąc pod uwagę nikłe środki wręcz z nadwyżką.
|
Nie prawda. Miał kasę, mógł wybrać lepszych graczy, którzy by się bardziej sprawdzili w naszych warunkach. Mógł kupić / podpisać piłkarzy koło 26-27 roku życia zamiast po 30. To był jego wybór, myślał, że zapewnią mu wyniki - pomylił się.
milosz napisał(a):

|
Każdy który krytykuje Iliewa czy Pareiki, za grę po odpadnięciu w el. do LM, powinien zadać sobie pytanie o jakość gry Małeckiego, Wilka, czy Garguły , inaczej zafałszowuje rzeczywistość.
|
Proszę Cię. Transfery do klubu za dużą kasę powinny być wzmocnieniami. Jeśli nimi nie są to są to transfery chybione. Tyle w temacie. Co ma do tego forma innych piłkarzy?
milosz napisał(a):

|
Zwolnienie Valckxa było ze szkodą dla klubu, ciąg dalszy degradacji sportowej Wisły to jedynie potwierdza.
|
Bzdura. Degradacja sportowa Wisły to pokłosie przycięcia wydatków. Bednarz jak miał kasę też dwa razy zdobył mistrzostwo Polski. Tylko, że Wisła kasy nie ma - nie ma co za to obwiniać kogokolwiek, boss zakręcił kurek i tyle. Jest jak jest.
milosz napisał(a):

|
Teza, że gdyby Bednarz miał kasę to by zrobił super transfery jest komiczna, już ją miał i 750 tyś euro wydawał na Jirsaka , podpisywał lukratywne kontrakty z Matusiakiem i wieloma innymi, zbędnymi piłkarzami, ta miłość do Bednarza u niektórych jest w istocie zdumiewająca..
|
Po pierwsze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem, że na pewno by je zrobił? Ale tak, mógłby. To on podpisał kiedyś Marcelo. Myślisz, że jakby nas było stać np. na tych polskich grajków typu Kupisz, Makuszewski czy na ściągnięcie kogoś z rozpadającej się latem Polonii Wojciechowskiego to byłoby z nami aż tak źle? Wszystko się rozbija o kasę.
Po 2 Matusiak nie był na żadnym lukratywnym kontrakcie tylko na kontrakcie motywacyjnym do końca sezonu z opcją przedłużenia.
milosz napisał(a):

|
Prawda jest prozaiczna , cofamy się pod każdym względem, zwłaszcza w profesjonalizmie funkcjonowania klubu i widać to na każdym kroku, smutne ale prawdziwe.
|
Tak, cofamy się. W pierwszej kolejności pod względem finansowym, czego efektem jest wszystko powyższe. Szkoda, że tego nie rozumiesz.