Wyświetl pojedynczy post
milosz
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#60683
Stary 11.11.2012, 02:55
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Szczerze, to Valcx nie był jakimś super dyrektorem, nie weszliśmy do LM i potem liga wyglądała źle. Piłkarze sprowadzani przez niego nie dali rady. Do tego, poza Meliksonem nie sprowadził żadnego gracza, który mógłby mieć jakąś przyszłość w Wiśle, poszedł va banque sprowadził doświadczonych piłkarzy i liczył, że wejdą do Ligi Mistrzów. Było blisko, były na to szanse. Niestety trafiliśmy na najmocniejszą drużynę tamtych eliminacji i jedną z największych niespodzianek tamtorocznej LM.
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Błąd leżał tu, że nasi doświadczeni piłkarze znaleźli motywacje, żeby grać dobrze w el. LM czy w LE, ale na grę w lidze już się nie potrafili spiąć. Iliev, Q, Lamey, nawet Pereiko - piłkarze z ogromnymi gażami bez żadnej przyszłości w Wiśle, bez motywacji do kopania w naszej ekstraklasie. Zgrane karty.
Nie miałem nic przeciwko zmianie Valcxa na kogoś innego. Myślę, że to był dobry ruch.
Niestety, to był ten moment, w którym boss stwierdził, że nie będzie ładował w Wisłę pieniędzy. Zimą zamiast się wzmocnić i może o coś jeszcze powalczyć nie zakontraktowaliśmy nikogo.
Potem przyszedł Bednarz i jedyne co mam mu do zarzucenia to jego niefortunne wypowiedzi w prasie. Transfery zrobił słabe, ale jest to tylko pokłosie decyzji bossa. Nie jest powiedziane, że jakby miał do dyspozycji taką kasę jak Stan to ściągnąłby słabszych piłkarzy. A jest duża szansa, że ściągnąłby graczy bardziej perspektywicznych, których można by było odsprzedać w przyszłości z zyskiem..
Valckx "nie był jakimś super dyrektorem", był jedynie lepszy od swoich poprzedników i następcy, a to w warunkach Wisły już duży plus, ciąg dalszy zaś to zamiana plusa na minus.

Aby wejść do LM trzeba budować drużynę dłużej niż przez 2 okienka transferowe, zwłaszcza że drugie zostało już mocno „przycięte” przez Radę Nadzorczą , czyli w gruncie rzeczy bosa. Piłkarze zaś sprowadzenie przez Stana dali radę, bo zdobyli MP i mieli dobry występ w LE i na nic tu opowiadanie bajek że było inaczej.

Zarzut że transfery były pod wynik, a nie na dłuższą perspektywę, należy kierować do zleceniodawcy, czyli do Pana Cupiała, bo to co zlecił było wykonywane, a biorąc pod uwagę nikłe środki wręcz z nadwyżką.

Każdy który krytykuje Iliewa czy Pareiki, za grę po odpadnięciu w el. do LM, powinien zadać sobie pytanie o jakość gry Małeckiego, Wilka, czy Garguły , inaczej zafałszowuje rzeczywistość.

Zwolnienie Valckxa było ze szkodą dla klubu, ciąg dalszy degradacji sportowej Wisły to jedynie potwierdza.

Teza, że gdyby Bednarz miał kasę to by zrobił super transfery jest komiczna, już ją miał i 750 tyś euro wydawał na Jirsaka , podpisywał lukratywne kontrakty z Matusiakiem i wieloma innymi, zbędnymi piłkarzami, ta miłość do Bednarza u niektórych jest w istocie zdumiewająca..

Zaś nasze miejsce w lidze jest pokłosiem również pracy takich „ekspertów” jak Probierz z Bednarzem. Albowiem, wyobraźmy sobie że pierwszy nie byłby nigdy trenerem Wisły, to może w poprzednim sezonie zamiast miejsca 7 byłoby 4 i możliwa wówczas gra w pucharach. W nowym sezonie wyobraźmy sobie że nie mamy nowych nabytków Bednarza, to mielibyśmy punkty które straciliśmy przy fatalnej postawie Frederiksena w obronie i Sikorskiego w ofensywie, pierwszy nie zawalałby bramek, a drugi nie blokowałby strzałów do bramki rywala, bo na dziś taką wybrał sobie rolę.

Prawda jest prozaiczna , cofamy się pod każdym względem, zwłaszcza w profesjonalizmie funkcjonowania klubu i widać to na każdym kroku, smutne ale prawdziwe.

_____
EDIT: Do pustych merytorycznie tekstów poniżej, ich autor, użytkownik Grantar.

Czytając je widać gołym okiem że brakło już jakichkolwiek argumentów na obronę tezy o przydatności Bednarza w klubie, można to nazwać jednym słowem kapitulacja.
Czas więc już spokojnie poczekać na dymisje szkodnika, lub wyrzucenie go z klubu przez Nad-prezesa , problem polega jedynie na tym , że właściciel zupełnie nie przejmuje sie na teraz losem Wisły, może po zakończeniu rudny jesiennej, będzie wreszcie oczekiwane przesilenie.

PS. jak rozumiem , idealny duet Grantara to ...Liczka plus Bednarz, jeśli tak to już nie mam pytań
Ostatnio edytowane przez milosz : 11.11.2012 o godz. 10:18.
Odpowiedz cytując