|
Ta Wasza dyskusja nie ma żadnego sensu , zwłaszcza że obie strony podają czasami wręcz głupie argumenty o których nawet nie chce mi się wspominać . Prawda jest taka ,że jeśli chce się zbudować dobrą drużynę , ściągnąć piłkarzy prezentujących odpowiedni poziom to trzeba za to zapłacić a nie liczyć że kogoś za grosze się dobrego znajdzie . Wyliczacie błędy i Bednarza ,i Valckxa ile to jeden z drugim szrotów naściągał ale czego Wy oczekiwaliście poi transferach głównie darmowych ? Zawsze za cel było stawiane Mistrzostwo i Liga Mistrzów - ba Mistrzostwo było uznawane jako formalność a tym celem była LM jednak za tym nie szły odpowiednie środki . Bednarz przez cały swój pobyt ściągał głównie piłkarzy darmowych , od czasu do czasu była możliwość wyłożenia kilkuset tysięcy euro na jakiegoś piłkarza ale czy to jest kwota która gwarantuje ściągnięcie kogoś dobrego ? W życiu ! Holender przy pierwszym okienku jak sprzedał Brożków miał pewne finanse by ściągnąć Genkova i Maora ale też to były kwoty rzędu kilkaset tyś euro za każdego czym nie można zwojować rynku aczkolwiek ściągnął piłkarzy którzy przyczynili się w znacznej mierze do zdobycia tytułu . Po sezonie przed walką o LM musiał szukać piłkarzy darmowych lub na wypożyczenia bez tak naprawdę możliwości późniejszego wykupienia ( ze względu na wysokość odstępnego) żeby po prostu kadra drużyny chcącej walczyć o fazę grupową Ligi Mistrzów była kompletna , żeby w kadrze był prawy obrońca , nominalny lewy obrońca , żeby w kadrze była jakaś alternatywa dla Genkova na ataku , żeby Sobol z Wilkiem nie byli jedynymi defensywnymi pomocnikami w kadrze biorąc pod uwagę że tych meczów może być dużo . Przecież nikt nie mówił że tacy piłkarze jak Lamey , Diaz , Biton i Nunez ( dwaj spadkowicze z poprzednich sezonów ) byli priorytetami naszego dyrektora , po prostu trzeba było kogoś możliwie sensownego i doświadczonego ściągnąć kto mógłby pomóc tej drużynie a przecież za darmo nikogo lepszego nie można znaleźć ( wyjątki zdarzają się bardzo rzadko ) . Dlatego ja nie rozumiem dlaczego wylicza się obu Panom ( Bednarzowi i Valckx-owi) te wpadki transferowe przekrzykując się który miał ich więcej skoro oni nie są czarodziejami i nie ściągną za darmo bądź grosze piłkarzy którzy będą robić różnicę .
|