Wyświetl pojedynczy post
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2725
Stary 07.11.2012, 14:31
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Nie napisałem, że problemy z "Wprost Przeciwnie" wynikały ze słabości zespołu ale z czegoś innego. Problemy z dystrybucja, w ogóle rejestracją tytułu. No i kasy chyba nie mieli. Bo możesz pisać rzeczy superowe, ale jak Ruch czy Kolporter odmówią ci kolportażu to wychodzi na to jakbyś pisał sam dla siebie. Inna sprawa gdy masz fundusze, wtedy możesz spokojnie wydawać w necie, gazeta na komórkę czy na inne Kindle. Treść za sms-a. Nie podejrzewam jednak aby pismacy z Urze posiadali taką gotówkę aby uruchomić coś takiego na wielką skalę.
Problemy ekipy Pińskich, którzy chcieli działać publicystycznie na polu prawicowych czytleników rozpoczęły sie z pierwszym numerem i słynną okładką, co spowodowało, że z grona piszących wystąpili m.in. Terlikowski i Cenckiewicz. Dzisiaj Pińscy "walczą" na NE.
Coś na wielką skale ? Stary dziennikarze i publicyści URZE (bo moim zdaniem akurat oni nie zasługują na dosyć chamskie stwierdzenie "pismacy") nie muszą posiadać jakiejś olbrzymiej sumy pieniędzy na uruchomienie tygodnika/miesięcznika. Wszak Sakiewicz również takowych nie posiadał, a podejrzewam, że część z tych publicystów byłaby w stanie bezproblemowo pisać przez jakiś okres czasu za darmochę.
Moim zdaniem publicyści URZE mają wszelkie możliwości do stworzenia niezależnego pisma, i jeżeli Hajdarowicz chciałby w jakikolwiek sposób wpływać na tematykę tygodnika, to akurat CI publicyści, felietoniści są w stanie tego dokonać w przeciwieństwie pisma Pińskich.
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując