Wyświetl pojedynczy post
spartan
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: WISŁA KRAKÓW SALVATOR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#60579
Stary 06.11.2012, 21:02
Legia mądrzej i umiejętniej zrobiła to co zaczęła ale porzuciła Wisła. Gdyby udało się pogodzić (a była na to wtedy szansa) wynik sportowy z profesjonalnym budowaniem skautingu dziś bylibyśmy w innym miejscu. Wystarczyło być cierpliwym oraz tak rozszerzyć zaplecze trenerskie aby ktoś sprawował kontrolę nie tylko sportową ale i mentalną nad młodymi jakimi wówczas byli Strąk, Kuzera, Brożki, Skrzyński, Nowak itd. Świetne mecze czy Strąka czy Kuzery tylko to potwierdzają. Później była już tylko jazda w dół a zniechęcony Cupiał wolał pójść innym tropem. Większość tych graczy przyszła do nas podobnie jak później Mały z mniejszych miast a tylko część stanowili prawdziwi wychowankowie.
Już wtedy było widać, ze ten model może się sprawdzić. Tylko jaki zysk mieliby wtedy Kapki, Mandziary i spółka ? Ktoś musiał przekonać Bosa, że to złe rozwiązanie.
Dopóki nie wrócimy do takich rozwiązań oglądać nam przyjdzie coraz gorszych kopaczy przy których kiedyś Brasilia, Varga, Penksa a dziś Fredriksen albo Bunoza to wirtuozi.
ANTY-RABBIN-FRONT
Odpowiedz cytując