Wyświetl pojedynczy post
martin_6
Senior Member
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#492
Stary 06.11.2012, 19:02
gooro33 napisał(a):Wyświetl post
Odnośnie Adama i Ewy, pewne opisy traktuje jak metaforę. Myśle że nie można ludzi pierwotnych podciągać pod ten opis. Musi to być człowiek z jakimś wyższym rozwinięciem psychicznym bo inaczej jak miałby zostać ,,oświecony'' czy napełnony Duchem skoro taka łaska nie miała by prawa wykiełkować.
Swoją drogą, KK już jakoś specjalnie nie walczy z teorią ewolucji i zaczyna przychylać się do tego, że z Adamem i Ewą to raczej metafora (w przeciwności np. do Kościołów protestanckich, które jak wiadomo Biblię interpretują dosłownie).
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas,
Że na drzewach zamiast liści
Będą wisieć komuniści!

UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY!
Odpowiedz cytując