emj10 napisał(a):

Dobra to ja wrócę do bardziej poważnych tematów, które jak widać nie pojawiają się w politycznym, a nawet po zrobieniu krótkiego researchu widzę, że "poprawne" serwisy milczą na ten temat.
W skrócie mamy dwie informacje dotyczące naszej energetyki, które pojawiły się w ostatnim tygodniu.
1. Pierwsza to komunikat PAN dotyczący tego, ze euforia łupkowa nie ma w tej chwili żadnych podstaw, który nie pozostawia większych złudzeń dla osób, które łykały coś więcej niż tylko wypociny pismaków, czy wypowiedzi polityków oderwane od rzeczywistości i powoli rozwiewanych nadziei co do stania się Polski potęgą energetyczną.
2. Druga to sprawa świeża, tak naprawdę z wczoraj (idiotyczny twitt Sikorskiego i pojawiające się przecieki w branży), ale dopiero dziś po konferencji PGNiG sprawa nabrała rozgłosu co przełożyło się na ogromne wzrosty PGNiG na giełdzie (nie sądzę, aby strona rządowa nie ugrała na tym kilku baniek - powiedziałbym, że byliby idiotami, gdyby nie wykorzystali dostępu do tej informacji z racji bycia głównym akcjonariuszem i nie skupili pewnego pakietu akcji), Otóż PGNiG podpisał aneks do umowy z Gazpromem, który cofnie m.in. widełki wprowadzone w aneksie z 2006 roku i zrewiduje indeksację cen gazu do bardziej przystającej do rzeczywistości. Niewątpliwie jest to sukces, który pozwoli zaoszczędzić kilka mld zł rocznie i zbliży cenę gazu (wg. przecieków jakieś 450 dolarów zamiast 550 dolarów) do tego co płaci reszta Europa. Sukces niestety mocno umniejsza fakt, że w ostatnich tygodniach dużo lepsze interesy zrobiły z Rosją m.in. Bułgaria i Węgry. Szczególnie Orban wyrażając zgodę na South Stream dostał ulgi na gaz, które zabezpieczą ich przez kilka dekad w zakresie dostaw energii. Może jeszcze nie jest za późno, aby rozpocząć współprace przy nowej nitce Nord Streamu.
Ad 1.
http://www.szczesniak.pl/2276
|
hmmm, odpowiedz na kilka pytań :
1.Komu tak może zależeć zeby tych łupków w Polsce nie było?
2. Ile razy już się pojawiały podobne oświadczenia i "ekspertyzy" i kto ich wydawał najwięcej?
3.rozumiem uważasz że najwieksze koncerny gazowe Zachodu (o Exxonie już rozmawiliśmy) to są debile bez specjalistów i nacięli się na bajery jak dziecko na odpuście że inwestują w Polsce?
4. Ile jest dla Ciebie warta niezależność energetyczna kraju ?
5. Czy można być niezależnym i bezpiecznym energetycznie wyłacznie importując, do tego w większości od kraju nieprzyjaznego (że tak delikatnie powiem)?
emj10 napisał(a):

|
Oczywiście, że łykną. Nowa demokratyczna wizja Kwacha na pewno ich przekona.
|
Maja jakies szansę jak wezmą na twarz takiego Petru a za kardynala Richelieu będzie robił Kwach . W Bolka nie wierzę , bo jak go wypuszczą to się wcześniej czy poźniej pożre o władze z każdym. Wtedy widze uklad w który wchodzi Palikot
Ale jak ich kupią to i tak stwierdzę że ci ludzie są głupsii niż ustawa przewiduje - 3/4 uważa się za pokolenie JPII ale nie przeszkadza im szydzenie Kwacha i jego przydupasa Siwca z Ojca Świętego, choroba filipińska to też nie problem mimo że jest faktem w przeciwieństwie do pomówień Lecha kaczyńskiego przez Palikmiota.