Bogdan81 napisał(a):

Cytat:
Cichy napisał(a):
Może odwrócę pytanie: co zyskalaby Rosja zabijając Kaczyńskiego na kilka miesięcy przed końcem jego prezydentury?
|
pozbywając się całego środowiska zwolenników dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia w paliwa
Takie stawianie sprawy jest bardzo powierzchowne. W 2005 roku w I turze Kaczyński dostał niewiele, sondaże miał słabiutkie ale i tak wszedł do drugiej tury. W 2010 sondaże miał podobne jak przed I turą w 2005, ale też wcale nie było tak, że tylko zniechęcał ludzi, rządy PIS i prezytentura Kaczyńskiego zwróciły uwagę paru milionów ludzi na pewne sprawy na które wcześniej nie zwracali uwagi. Wynik qyborów był sprawą otwartą. Analitycy obcych państw mają trochę inne materiały do analiz niż te podawane gawiedzi w TVN24 i zapewne inne przymioty są potrzebne do pracy analityka wywiadu niż do podawania "wyników sondaży" w telewizorni.
Zresztą nawet jeśli by przegral to by byl bardzo silnym liderem opozycji, mogącym wygrać jakieś następne wybory. Lech miał lepsze opinie od Jarosława, byl uważany za bardziej ugodowego i umiarkowanego.
|
Wydaje mi się że warto też wspomnieć o polityce jaką prowadził.
Rosja próbuje ponownie odzyskać większą lub mniejszą kontrole nad byłymi republikami.
Przypomnę ile zamieszania swoimi działaniami Kaczyński robił w Gruzji, Ukrainie, Białorusi. Mieliśmy również o niebo lepsze relacje z władzami Litewskimi.
Dla Rosji na pewno ta katastrofa była na rękę bo zginęło w niej wielu zwolenników tej myśli politycznej.
A że przeszkadzaliśmy swoimi działaniami Rosji, nawet jeśli były one tylko symboliczne to wystarczy wspomnieć jak w tej chwili wygląda sytuacja w tych krajach i kto pociąga w nich za sznurki... Co dzieje się w Gruzji, Ukrainie, Inflantach..
Rosjanie maja swoją politykę i pięknie ja realizują, nasze Państwo działa jak kaleka kompromitując nas nawet nieumiejętnością przeczytania instrukcji otwierania dachu(nie wspomnę o dobranej membranie która w ogóle ma takie parametry techniczne że nadaje się do innej strefy klimatycznej). Więc jak można liczyć że taka sprawa zostanie przez nas poprowadzona w profesjonalny sposób, przecież u nas zamiast specjalistów na stanowiska menadżerskie i kierownicze zatrudnia się fryzjerów.
EDIT: No i najważniejsze w tej katastrofie zginęli też GENERAŁOWIE NATO. Więc to nie jest tak że wystarczy zapytać co ruscy zyskali śmiercią Kaczyńskiego bo jest to wyizolowanie jednego z wontków i udawanie że reszta jest mniej ważna a tak nie jest.