hubert.fan napisał(a):

Gdyby była to zwykła katastrofa to nikt nikomu by nie przeszkadzał w zbieraniu dowodów, Rosjanie oddaliby wrak, międzynarodowa komisja zbadałaby sprawę, naukowcy mieliby dojście do wszystkiego, to takie proste. Czy dalej uważacie, że to zwykła katastrofa......hm tylko dlaczego wszyscy mataczą i robią teatr ? CZEGO SIĘ BOJĄ ? PRAWDY ?
|
Popatrz, co dzieje się w tym kraju właśnie dlatego, że śledztwo było tak mało przejrzyste, tak mało dogłębne, a jego wyniki tak łatwe do podważenia. Jeśli ruscy nie mieli udziału w tej katastrofie, to i tak zbierają polityczne żniwo siejąc wewnętrzny zamęt w Polsce. Przecież nasz kraj ostatni raz tak głeboce wewnętrznie podzielony był za komuny, a debata polityczna na każdym szczeblu od tamtego czasu non-stop sprowadzana jest do tematu Smoleńska. Nieważne, czy ruscy przeprowadzili zamach, czy był to zwykły wypadek, mistrzowsko rozgrywają tę partię celowo ściągając na siebie podejrzenia i podsycając ogień debaty, a raczej sporu, bo i tak wiedzą, że jak coś, to nikt ważny nie beknie. Gdyby jakimś cudem coś się rypło, zawsze można wrobić talibów, czeczenów albo wmówić komuś, ze działał z własnej inicjatywy, potem oczywiście ten ktoś z własnej inicjatywy się powiesi.