borys napisał(a):

Dlaczego Telefonika (nie Cupiał) ma w d... Wisłe i najlepiej by nas zaorali, bo co my im możemy dać? Kibic nie jest ich targetem/klientem.
|
To jest całe sedno tego biznesu sportowego. Ma sens ale chodzi właśnie o ten target. Jaki ma sens reklamowanie kabli na koszulkach nawet Barcelony? Ok, Barca czy inne Reale dadzą prestiż na świecie. Wisła firmie od kabli nie daje nic. Założenia były pewnie takie, że wejdziemy do LM i tam pojawi się właśnie ten prestiż. Z LM wyszło jak wyszło i TF znalazła się w dupie. Nawet gdyby pół Polski kibicowało Wiśle to nie przełoży się to na sprzedaż ich produktów. O zakupie specjalistycznych kabli decyduje się w oparciu o inne argumenty niż sympatie czy antypatie. W zasadzie nie dziwię się TF, że podchodzi do tego tak jak podchodzi. Boss miał kaprys, pojawiła się wizja ewentualnej promocji (LM) ale z niej nic nie wyszło i pozostał strup. Jestem przekonany, że biedniejszy ale bardziej zainteresowany sponsor dałby nam więcej niż aktualny. Nie wiem czy FC czy nie FC - w każdym razie firmy tego typu z tego biznesu mogą wyciągać kasę jeżeli podejdą do tego profesjonalnie.
Drugą stroną medalu w naszej rzeczywistości jest postrzeganie negatywne. Kibic powiedzmy Legii mniej chętnie sięgnie po napój firmysponsorującej rywala. To jest bardzo złożony problem ale nie jest tak, że się nie da.