Wyświetl pojedynczy post
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4057
Stary 27.10.2012, 17:50
koniak napisał(a):Wyświetl post
Wyar, zauważ że pisałem o okresie, kiedy Cupiał inwestował w Wisłę czyli powiedzmy do 2003 roku, bo później to już było tylko pokrywanie ewentualnych strat.

Lukasz, nie przekonują mnie te linki. Pierwszy odnosi się do spółki z.o.o. a Wisła jest spółką akcyjną. Drugi zaś odnosi się do orzeczenia sądu i nie wiadomo jaki tam jest kontekst samej sprawy. Zresztą Cupiał na pewno wybrał najlepszą dla siebie metodę przekazywania pieniędzy między jedną spółką a drugą, więc nie ma sensu się nad tym rozwodzić.
Nie wiem co i do czego Cię ma przekonać.
Pożyczka może być oprocentowana lub nieoprocentowana. Ot, ktoś pozycza i chce żebyś mu oddał - rzadko spotykane ale spotykane. Możliwość pożyczki bez oprocentowania przewiduje k.c. i tyle.
Co do podatku - jeżeli pożyczki udziela Wspólnik (Telefonika jest Akconariuszem - wspólnikiem Wisły) to pożyczka ta jest zwolniona od opodatkowania (art. 9 pkt 10 lit. j).
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując