koniak napisał(a):

Wyar, zauważ że pisałem o okresie, kiedy Cupiał inwestował w Wisłę czyli powiedzmy do 2003 roku, bo później to już było tylko pokrywanie ewentualnych strat.
Lukasz, nie przekonują mnie te linki. Pierwszy odnosi się do spółki z.o.o. a Wisła jest spółką akcyjną. Drugi zaś odnosi się do orzeczenia sądu i nie wiadomo jaki tam jest kontekst samej sprawy. Zresztą Cupiał na pewno wybrał najlepszą dla siebie metodę przekazywania pieniędzy między jedną spółką a drugą, więc nie ma sensu się nad tym rozwodzić.
|
Nie wiem co i do czego Cię ma przekonać.
Pożyczka może być oprocentowana lub nieoprocentowana. Ot, ktoś pozycza i chce żebyś mu oddał - rzadko spotykane ale spotykane. Możliwość pożyczki bez oprocentowania przewiduje k.c. i tyle.
Co do podatku - jeżeli pożyczki udziela Wspólnik (Telefonika jest Akconariuszem - wspólnikiem Wisły) to pożyczka ta jest zwolniona od opodatkowania (art. 9 pkt 10 lit. j).