Oczywiście, przelewa pieniądze z jednej do drugiej nie płacąc podatku - pełna zgoda.
Co do odsetek:
Koniecznym elementem umowy pożyczki nie jest więc uzyskanie przez pożyczkodawcę wynagrodzenia (np. odsetek) w zamian za dokonane świadczenie - cechą pożyczki w ujęciu k.c. jest nieodpłatność. Oczywiście umowa zawarta pomiędzy stronami może stanowić inaczej.
http://mojafirma.infor.pl/spolki/602...a-zarzadu.html
A co do pożyczek bez odsetek -
http://prawo.rp.pl/artykul/502234.html
Gdy pieniądze pożycza spółka spółce to nie trzeba płacić 2% podatku od czynności cywilno-prawnych. Innaczej też podatki wyglądają jak pieniądze spółce pożycza jej wspólnik/właściciel.
Lukasz.