Wyświetl pojedynczy post
Lukasz
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4055
Stary 26.10.2012, 12:06
Oczywiście, przelewa pieniądze z jednej do drugiej nie płacąc podatku - pełna zgoda.

Co do odsetek:
Koniecznym elementem umowy pożyczki nie jest więc uzyskanie przez pożyczkodawcę wynagrodzenia (np. odsetek) w zamian za dokonane świadczenie - cechą pożyczki w ujęciu k.c. jest nieodpłatność. Oczywiście umowa zawarta pomiędzy stronami może stanowić inaczej.
http://mojafirma.infor.pl/spolki/602...a-zarzadu.html

A co do pożyczek bez odsetek - http://prawo.rp.pl/artykul/502234.html

Gdy pieniądze pożycza spółka spółce to nie trzeba płacić 2% podatku od czynności cywilno-prawnych. Innaczej też podatki wyglądają jak pieniądze spółce pożycza jej wspólnik/właściciel.

Lukasz.
Odpowiedz cytując