Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2470
Stary 24.10.2012, 12:43
Wystarczająco dużo pisałem już o kompromitacji jaką jest podejście Tuska i jego ludzi do sposobu wyjaśniania tej sprawy (dokładniej mówiąc o jej niewyjaśnianiu) i o tym, że Rosji, ani USA, ani tym bardziej UE nie zależy na zajmowaniu się tą sprawą, gdyż zarówno z perspektywy gospodarczej, jak i politycznej jest ona niepotrzebna. Polska to w ich oczach mały i biedny kraj, który stracił prezydenta robiącego trochę rabanu na scenie międzynarodowej (Gruzja, Ukraina, czy blokowanie TL), a w kontekście dosyć prawdopodobnej znaczącej roli przynajmniej rosyjskich kontrolerów w tej katastrofie jest to temat, którego nie wolno im ruszać. Jakbyś sprawdził to pisałem to samo rok temu, dwa lata temu, czy zaraz po samej katastrofie.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze NATO nawet nie zainicjowało własnego śledztwa w sprawie śmierci generałów, którzy byli ważnymi postaciami w ich strukturach, a nawet mogli znaleźć się w ścisłym jądrze decyzyjnym tej instytucji. Brak zaskoczenia w kontekście luzowania stosunków z Rosją
Odpowiedz cytując