Znalezione w sieci odnośnie konferencji:
Cytat:
"Teza główna - stopień rozczłonkowania wraku można rozsądnie wytłumaczyć tylko wybuchem.
prof. Kazimierz Flaga - Politechnika Krakowska
Do wybuchu samolotu doszło najprawdopodobniej jeszcze przed uderzeniem w ziemię.
Uderzenie w brzozę nie jest wcale pewne.
Nie wiadomo dlaczego samolot został skierowany nie na pas startowy a na las przed pasem.
Oderwanie skrzydła mogło być spowodowane wybuchem mieszanki paliwowo-powietrznej w zbiorniku paliwa w skrzydle.
prof. Robert Gałązka - Instytut Fizyki PAN
Polskie środowisko naukowe jest kompetentne do przeprowadzenia badania wraku samolotu, gdyby go otrzymało.
prof. Zdzisław Gosiewski - Politechnika Białostocka
Hipoteza o wybuchu paliwa spowodowanym zwarciem obwodów elektrycznych w zbiorniku.
prof. Grzegorz Jemielita - Politechnika Warszawska
Wyniki badań prof. Biniendy posunęły się sporo naprzód w stosunku do pierwszych wyników.
Brzoza mogła zostać zniszczona równie dobrze przez pęd powietrza z silników bardzo blisko przelatującego samolotu.
Dopóki nie ma w Polsce wraku nie można przeprowadzić niezbędnych badań fizycznych i chemicznych.
Chris Cieszewski - Zdjęcia ze Smoleńska są dostępne z:
października 2007
5 kwietnia
9 kwietnia
11 kwietnie itd
prof. Marek Czachor - Politechnika Gdańska
Hipotezą jest, że skrzydło odpadło w okolicach brzozy.
prof. Jan Obrębski - Politechnika Warszawska
Chemicy powinny szukać śladów twardych materiałów wybuchowych we wraku.
Dokument końcowy:
Istnieją inne, racjonalne sposoby wytłumaczenia katastrofy niż te, które są oficjalnie stosowane."
|
Czy były jakieś inne głosy dotyczące innej tezy aniżeli wybuch? Konferencję oglądałem od 16 do 18, więc nie wiem co było wcześniej (pomijając, dochodzące sygnały że naukowcy mówią od początku o wybuchu), ale te dwie godziny były miażdżące dla raportu MAK oraz Millera. Wśród wyważonych głosów (jeżeli można to tak metaforycznie nazwać...) było przekonanie, że podstawową czynnością winno być natychmiastowe sprowadzenie wraku do Polski oraz jego badania. Drugą czynnością - przeprowadzenie rzeczywistej symulacji katastrofy TU154 (tj. kupno TU154 i przeprowadzenie eksperymentu). Jest to przez wszystkich pożądane, no ale jak wszyscy wiemy - przy obecnej władzy nie jest to możliwe.
AS82 - rozwaliłeś tekstem "wasi eksperci"

Żałosne jest to jak łatwo można bagatelizować opinie specjalistów, gdy nie pasują do ściśle określonej (Twojej) tezy.