Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7947
Stary 17.10.2012, 16:58
Oczywiście obrona przy SFG dalej kuleje, jak kulała, ale w końcu (!) nasza gra jest poukładana, przede wszystkim gra obronna wygląda tak, jak wyglądać powinna. W końcu świetnie wygląda współpraca dwójki defensywnych pomocników, w końcu grają oni w środku pola blisko siebie, a nie łatają luki wszędzie gdzie się da. Słabo wygląda Wszołek, chyba nieco stremowany, bardzo dobrze Grosicki, słabiuteńko Obraniak, który kompletnie nic nie wnosi do naszej gry - w jego miejsce widziałbym drugiego napastnika, bowiem Obraniak tak czy siak wraca się tylko w okolice środka boiska, więc de facto nie byłoby to bardziej ofensywne ustawienie. De facto gramy dziś w ustawieniu 4-4-1-1.

Oczywiście przegrywamy, ale jak na różnicę klas w umiejętnościach obu ekip to nasza gra wygląda bardzo, bardzo dobrze i bardzo obiecująco względem przyszłości. Gdyby taki Wolski rozwinął się na poziomie Lewandowskiego, to naprawdę moglibyśmy stwarzać sporo okazji w takich meczach, jak ten dzisiejszy. Niewątpliwie na pozycji zawodnika grającego za Lewandowskim jest dziura, która zamiast słabości mogłaby się stać naszym atutem, na ten moment jedyne zagrożenie z naszej strony to gra skrzydłami i indywidualne rajdy Lewandowskiego.

Myślę też, że warto by było sprawdzić w przyszłości ustawienie pomocy zestawione w ten sposób: Krychowiak, Polański, Grosicki, Błaszczykowski, Rybus, Lewandowski. Kuba w tym sezonie w Borussi grywa czasem jako środkowy ofensywny pomocnik i idzie mu na tej pozycji zupełnie przyzwoicie, a przy naszej grze i tak zawodnik na tej pozycji zazwyczaj schodzi do boku robić przewagę liczebną. Tym bardziej takie rozwiązanie miałoby sens.
Odpowiedz cytując