Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19675
Stary 17.10.2012, 10:51
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Jesteśmy dziwnym narodem. Narodem a nie społeczeństwem, bo tak owego tutaj nie ma. Ciężko nas ocenić z zewnątrz, poza tym ,że jesteśmy pracowici. A w oczach zachodu dlatego jesteśmy pracowici, bo robimy to samo co oni ale za 20 % wynagrodzenia jakie oni otrzymują. To budzi respekt u nich. Poza tym ciężko coś o Polakach powiedzieć wiążącego, jako o narodzie. Wierzymy w legendy które uznajemy za naszą historię, mimo iż te legendy są wbrew logice i faktom oraz prawom rządzącymi rzeczywistością. Do tego jesteśmy makabrycznie zakompleksieni. Rzecz jasna nie odnosi się do wszystkich ale zdecydowana większość Polaków jest taka.
Nie chciałem właśnie używać terminu "społeczeństwo", czy innego zawężającego, bądź rozszerzającego grupę docelową, gdyż tyczy się to niemal wszystkich, albo lepiej to ujmując reprezentacji tego narodu. Zgodzę się z tym co napisałeś, a szczególnie z kompleksami, które nie tylko mamy na punkcie gospodarczym, ale przede wszystkim biorą się one z tego, że duża część rodaków ma problem własną tożsamością narodową i często przypadki nie przyznawania się do tego, że pochodzi się z Polski za granicą są tego najlepszym dowodem. Niedocenianie swojej wartości rodzi z kolei kiepskie perspektywy na przyszłość tego kraju, gdyż samym zapatrywaniem się na tradycję i tożsamość narodową nie da się skutecznie rywalizować na arenie międzynarodowej bez stawiania na kapitał ludzki, B+R oraz bez poprawy samoświadomości u rodaków. Wczorajsze szaleństwo po informacji o opublikowanych zdjęciach określam jako kolejny kamyczek do ogródka i wyzwolenie najniższych instynktów. Zgadzam się w tej materii z Michałem Karnowskim, aby unikać nawet internetowych lodówek.