Wyświetl pojedynczy post
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19672
Stary 17.10.2012, 10:30
Jesteśmy dziwnym narodem. Narodem a nie społeczeństwem, bo tak owego tutaj nie ma. Ciężko nas ocenić z zewnątrz, poza tym ,że jesteśmy pracowici. A w oczach zachodu dlatego jesteśmy pracowici, bo robimy to samo co oni ale za 20 % wynagrodzenia jakie oni otrzymują. To budzi respekt u nich. Poza tym ciężko coś o Polakach powiedzieć wiążącego, jako o narodzie. Wierzymy w legendy które uznajemy za naszą historię, mimo iż te legendy są wbrew logice i faktom oraz prawom rządzącymi rzeczywistością. Do tego jesteśmy makabrycznie zakompleksieni. Rzecz jasna nie odnosi się do wszystkich ale zdecydowana większość Polaków jest taka.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.