Orion Jędrysek już się skompromitował kilka razy swoim utyskiwaniem na to, że pobieramy zbyt małe opłaty za odwierty eksploatacyjne, a osobą, która podjęła taką decyzję był on. Daruj sobie powoływanie na byłego pisowskiego posła
To o co dzisiaj podała Rzepa to nic innego jak potwierdzenie dawnych przypuszczeń, że amerykański raport z 2009 roku, po którym okrzyknięto Polskę nową Norwegią opierał się na danych wziętych z czapy, które pochodziły z lat 70 i 80 i były obarczone błędem. Przecież już wtedy kilku ekspertów od energetyki pukało się w głowę i to nie tylko z lewicowego, czy centrowych partii. Także ta informacja od Cimoszewicza jak najbardziej może być realna.
Apraho, czy też masz problemy z cyferkami? Gdzie Polska ma duże złoża gazu konwencjonalnego? Mamy bardzo małe złoża gazu konwencjonalnego, które w najlepszym wypadku starczą na ok. 20 lat przy obecnym wydobyciu, a przy zwiększeniu poziomu do maksimum mogą nie starczyć do końca dekady.
Pierwsze od góry masz wydobycie za lata 2005-2010 przez PGNiG.
http://www.pgnig.pl/pgnig/ri/751/777