Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19658
Stary 16.10.2012, 15:27
emj10 napisał(a):Wyświetl post
"Na zachodzie bez zmian" dalej z tego co widzę. No cóż trzeba się, więc posłużyć podobnymi środkami jakie były przy okazji dyskusji na temat upadku Orbisu i braku znaczenia tego faktu dla turystyki, która ma to do siebie, że szybko nowe firmy wchodzą w miejsce nawet tak dużego biura turystycznego. Kolejną odsłonę przesilenia w tej branży mieliśmy w tym roku, ale jak widać w dalszym ciągu Polacy okupują Egipt, Turcję i Grecję nic nie robiąc sobie problemów kilku większych biur podróży. Zatem co począć, aby ułatwić zrozumienie sprawy przy tak beznadziejnym stadium oporności.

Zacznijmy od tego sedna tematu, które ostatnio przedstawiłeś - w formie zdań.

Ad 1. Niestety tego sedna tematu zabrakło w w tym fragmencie.
Ad 2. Co ma stosunek zagranicznych firm do polskich łupków? Tyle, że bez większościowego wsparcia tych koncernów nie skończymy odwiertów poszukiwawczych do połowy tego wieku, nie mówiąc już o odwiertach eksploatacyjnych. Obecnie mamy ok. 30 odwiertów poszukiwawczych przez jakieś 6 lat od momentu rozpoczęcia badań, a potrzebujemy ok. 200 odwiertów poszukiwawczych do rozpoczęcia eksploatacji złóż. Łatwo sobie policzyć ile lat potrzeba przy takim tempie, aby się coś ruszyło. Poza tym nie wspominam o technologii, której nikt poza amerykańskimi koncernami nie ma. Nawet Rosjanie musieli podjąć w nimi współpracę, aby ruszyć syberyjskie złoża.
Ad 3. Nie znam Antoniego Łukasiewicza natomiast znam Ignacego Łukasiewicza, który jest patronem mojej podstawówki. Robiłem o nim kilka przedstawień za dzieciaka, więc co nieco się orientuję.
Ad 4. Teraz cały świat jeździ po technologie na zachód, a nie na wschód.
Ad 5. Ten punkt już opisałem pokazują twoją kompletną niewiedzę.
Ad 6. Cywilizowane kraje również w dużej mierze eksportują gaz. Robią to USA, Niemcy, Japonia, czy Wielka Brytania. Czyżby chodziło o inne kraje cywilizowane?
Ad 7. Na przeszkodzie nic nie stoi poza tym, że mamy niewielkie złoża konwencjonalne oraz technologicznie jesteśmy 100 lat za murzynami.
Ad 8. Ja martwię się o przyszłość tego kraju skoro tak niski poziom edukacji w tym kraju rodzi tak wielu kiepsko wykształconych ludzi, którzy nie chcą poprzez samokształcenie podnieść swoich kwalifikacji, umiejętności, ale przede wszystkim nabyć wiedzy.
Ad 9. Wstydem nie jest na pewno pytanie jeśli się czegoś nie wie.
Dla mnie sednem jest płacenie za gaz jak najmniej, rozumiesz?

To że przez ostatnie sześć lat marnujemy czas to żadna nowina, o czym chcesz mnie tym faktem przekonać? 1000 km autostrad też przez 6 lat nie wybudowaliśmy i uważasz że to dowodzi ze jest to niemożliwe?

Więc powinieneś mieć więcej wiary w zdolności rodzimej technologii. Zamiast z góry uważać że nie potrafimy wywiercić dziury w ziemi. Nie mówiąc już o tym że nawet jeżeli nie potrafimy to, nie jesteśmy się w stanie tego nauczyć.

Patrz wyżej.

Tak ? Nie zauważyłem? Dalej uważam ze potrzebujemy ministerstwa bezpieczeństwa energetycznego zajmującego się wykorzystaniem naszego potencjału. W kwestii zarówno gazu jednego drugiego, ropy, geotermii, wiatru, wody i wszelkich źródeł energii które jeszcze nie zostały odkryte, a na pewno istnieją .

Pewnie że eksportują jak znajdą frajera który kupi drożej niż oni zapłacili.

Skąd możesz wiedzieć jakie mamy złoża? Sam pisałeś o błędach maszynowych . Kiedy ktoś sprawdzał? Za Bieruta?

Zapewniam że moje ubolewanie jest równe waszemu towarzyszu .

Skoro nie wiesz to po co piszesz o 300 $? Taka robota?
Hej Nasz TS !!