emj10 napisał(a):

Na tą głupotę musi być poświęcony już kolejny komentarz, bo ktoś wejdzie sobie na to otwarte forum i pomyśli, że jest tak jak napisałeś.
Głupota Drozda
Napiszę to w formie pytań i odpowiedzi, bo wtedy może zrozumiesz.
Polska wydobywa gaz konwencjonalny? Tak wydobywa.
W jakich ilościach wydobywa Polska gaz konwencjonalny? W ostatnim roku było to 4,5 mld m3.
Jakie jest w Polsce zapotrzebowania roczne na gaz? Ok. 15 mld m3 (do końca dekady może dojść w okolice 17-18 mld m3).
Jakie są zasoby gazu konwencjonalnego w Polsce? Z ostatnich danych jest to w okolicach 150 mld m3.
Na ile lat starczyłby krajowy gaz konwencjonalny (odkryte zasoby) gdybyśmy chcieli pokryć pełne zapotrzebowanie na gaz zasobami krajowymi? Wystarczyłoby na jakieś 9 lat do roku 2021.
Czy chcesz coś sprostować?
|
Ministerstwo bezpieczeństwa energetycznego w naszej sytuacji to faktycznie głupota

.
Skąd wiesz jakie są zasoby gazu konwencjonalnego w Polsce? Może znowu się trafił błąd maszynowy i mamy go nie na 9, a na 90 lat? Fakt że w bieszczadach wystarczyło wykopać dołek żeby ten zaczął wypełniać się ropą, że mamy najwięcej węgla w europie i ogólnie budowa geologiczna Polski zdają się raczej dowodzić że złoża paliw kopalnych mamy duuuże. Czy ktoś prowadzi poszukiwania nowych złóż w Polsce? Ostatnio podobno szukając łuków znaleźli ropę. Więc sam nie gadaj głupot, bo ile mamy zasobów to nie wiemy. Dlatego przydało by się ministerstwo którego zadaniem byłoby się dowiedzieć.