Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19655
Stary 16.10.2012, 12:48
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Na tą głupotę musi być poświęcony już kolejny komentarz, bo ktoś wejdzie sobie na to otwarte forum i pomyśli, że jest tak jak napisałeś.

Głupota Drozda
Napiszę to w formie pytań i odpowiedzi, bo wtedy może zrozumiesz.

Polska wydobywa gaz konwencjonalny? Tak wydobywa.
W jakich ilościach wydobywa Polska gaz konwencjonalny? W ostatnim roku było to 4,5 mld m3.
Jakie jest w Polsce zapotrzebowania roczne na gaz? Ok. 15 mld m3 (do końca dekady może dojść w okolice 17-18 mld m3).
Jakie są zasoby gazu konwencjonalnego w Polsce? Z ostatnich danych jest to w okolicach 150 mld m3.
Na ile lat starczyłby krajowy gaz konwencjonalny (odkryte zasoby) gdybyśmy chcieli pokryć pełne zapotrzebowanie na gaz zasobami krajowymi? Wystarczyłoby na jakieś 9 lat do roku 2021.

Czy chcesz coś sprostować?
Ministerstwo bezpieczeństwa energetycznego w naszej sytuacji to faktycznie głupota .

Skąd wiesz jakie są zasoby gazu konwencjonalnego w Polsce? Może znowu się trafił błąd maszynowy i mamy go nie na 9, a na 90 lat? Fakt że w bieszczadach wystarczyło wykopać dołek żeby ten zaczął wypełniać się ropą, że mamy najwięcej węgla w europie i ogólnie budowa geologiczna Polski zdają się raczej dowodzić że złoża paliw kopalnych mamy duuuże. Czy ktoś prowadzi poszukiwania nowych złóż w Polsce? Ostatnio podobno szukając łuków znaleźli ropę. Więc sam nie gadaj głupot, bo ile mamy zasobów to nie wiemy. Dlatego przydało by się ministerstwo którego zadaniem byłoby się dowiedzieć.
Hej Nasz TS !!