Na tą głupotę musi być poświęcony już kolejny komentarz, bo ktoś wejdzie sobie na to otwarte forum i pomyśli, że jest tak jak napisałeś.
Głupota Drozda
Cytat:
|
Co Polsce przeszkadza stworzyć nowe ministerstwo bezpieczeństwa energetycznego i na własną rękę zająć się wydobyciem własnego gazu?
|
Napiszę to w formie pytań i odpowiedzi, bo wtedy może zrozumiesz.
Polska wydobywa gaz konwencjonalny? Tak wydobywa.
W jakich ilościach wydobywa Polska gaz konwencjonalny? W ostatnim roku było to 4,5 mld m3.
Jakie jest w Polsce zapotrzebowania roczne na gaz? Ok. 15 mld m3 (do końca dekady może dojść w okolice 17-18 mld m3).
Jakie są zasoby gazu konwencjonalnego w Polsce? Z ostatnich danych jest to w okolicach 150 mld m3.
Na ile lat starczyłby krajowy gaz konwencjonalny (odkryte zasoby) gdybyśmy chcieli pokryć pełne zapotrzebowanie na gaz zasobami krajowymi? Wystarczyłoby na jakieś 9 lat do roku 2021.
Czy chcesz coś sprostować?