12 godz. na zadanie zagadki... po zadaniu jak nikt nie zgadł przez 24 godz. to podpowiedz... później każda kolejna co mniej więcej 12 godz. (jak będzie 6 albo 18h to nic się nie dzieje...)
nie ma oddawania zagadek...
sytuacja: pada zagadka... po 24 godz. brak odp. i podpowiedzi to zagadka zostaje przedawniona... jedynym sposobem aby ta zagadka wróciła jest odgadniecię przez autora innej zagadki... jego obowiązkiem jest odgrzebanie "nieodgadnietej"zagadki i zadanie jej po raz kolejny (do skutku) ale tym razem z podpowiedzią. nie możemy zostawiać pytań bez odpowiedzi...

w zagadce powinno być minimum 3 pytania z czego jedno ma być odnośnie piłki nożnej...
opis zagadki powinien zawierać się w nie mniej jak 5 zdaniach złożonych.
coś takiego jak pisanie współrzednych danego miejsca wydaje mi się że nie ma sensu... ponieważ to nie ma związku z historią/tematem zagadki.
sory za formę ale piszę przez tel. 15 min mi na to zeszło... masakra
kolejne... jak padnie odpowiedź na zagadkę i nie zostanie ona zaakceptowana przez autora do 12 godz. wówczas moderator sprawdza poprawnosc odpowiedzi (internet/encyklopedia) i jeśli wszystko się zgadza gratuluje poprawnej odp. oraz prosi o kolejna zagadke.