|
Gdyby nie umowa z Ruskimi, którą tak wyśmiewasz (nie mówię o jej warunkach, bo są różne interpretacje tego kto w jakim stopniu jest winny tego, że Rosjanie cały czas jadą na najwyższych widełkach, których nie wprowadził Pawlak, a wcześniejszy rząd i skończyło się to arbitrażem) to nasza sytuacja w kontekście planowanego rozwoju North Stream byłaby naprawdę fatalna. A tak mamy jeszcze ok. 20 lat czasu na ogarnięcie jakieś alternatywy chyba, że nas wcześniej nas nie zakręcą. Nie zapominaj. Teraz i przez najbliższe 10-15 lat nie ma żadnej alternatywy na zastąpienie przynajmniej połowy dostaw gazu z Rosji o czym zapomina przydupas Sakiewicz, wspomniany poseł PiS, a także niektórzy ludzie piszący w tym temacie.
Oczywiście moja opinia związana jest ze sceptycznym podejście do łupków (co zostało już w praktyce potwierdzone) i tym, że "solidarność energetyczna" to było trzymanie ręki w majtkach, a nie realne szanse na jakąś współpracę w ramach UE. Współpracują Niemcy z Rosją, a my się na tą współpracę wypięliśmy. Teraz wypną się na nas i nie będzie zmiłuj.
Ostatnio edytowane przez emj10 : 15.10.2012 o godz. 19:30.
|