Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19617
Stary 15.10.2012, 15:11
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Apraho zwykle jak pisałeś to chociaż nie próbowałeś takich sztuczek.
Jaka jest różnica między 10-30% wartości gazu, a 10-30% całości kosztów, gdzie koszty zakupu gazu to 15-20%?

Tak, tak. Transport gazu LNG jest droższy niż jego zakup i wtedy zamiast 390$ wychodzi...

A poza tym o czym my mówimy jeśli mamy 30 odwiertów gazu łupkowego, a potrzebujemy kilka tysięcy, aby działać na skalę produkcyjną. Moje prawnuki może się doczekają.
15-20% to koszt produkcji gazu - a nie koszt gazu do którego producent wlicza sobie terminal zaladunkowy zakładając że ma swój (chyba że twierdzisz że go Kupujący wybuduje) i marże - czyli masz odnosząc się do maksimów 65% + marża producenta do 30% za transport . Dalej znacznie taniej niż gaz z Rosji.Poza tym nie wiem skąd masz info o LNG z USA za 300 USD - http://weglowodory.pl/gaz-skroplony-z-usa/ tu pisze 75 USD/1000 m3
Co do łupkow- rozumiem oczekujesz żeby Tusk (via koncesjonariusze) zrobił tych odwiertów 3 k w 5 lat nie majac w tej branży na początku doświadczenia , jeśli w 5 lat nie wybudował obiecanych autostrad które raczej nie sa czymś odkrywczym? Z kazdym miesiacem odwiertów będzie tak czy siak przybywało i za kilka lat będzie ich spora ilość. Na całe szczęście.
Ostatnio edytowane przez Arapaho : 15.10.2012 o godz. 15:18.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej