emj10 napisał(a):

Apraho zwykle jak pisałeś to chociaż nie próbowałeś takich sztuczek.
Jaka jest różnica między 10-30% wartości gazu, a 10-30% całości kosztów, gdzie koszty zakupu gazu to 15-20%?
Tak, tak. Transport gazu LNG jest droższy niż jego zakup i wtedy zamiast 390$ wychodzi...
A poza tym o czym my mówimy jeśli mamy 30 odwiertów gazu łupkowego, a potrzebujemy kilka tysięcy, aby działać na skalę produkcyjną. Moje prawnuki może się doczekają.
|
15-20% to koszt produkcji gazu - a nie koszt gazu do którego producent wlicza sobie terminal zaladunkowy zakładając że ma swój (chyba że twierdzisz że go Kupujący wybuduje) i marże - czyli masz odnosząc się do maksimów 65% + marża producenta do 30% za transport . Dalej znacznie taniej niż gaz z Rosji.Poza tym nie wiem skąd masz info o LNG z USA za 300 USD -
http://weglowodory.pl/gaz-skroplony-z-usa/ tu pisze 75 USD/1000 m3
Co do łupkow- rozumiem oczekujesz żeby Tusk (via koncesjonariusze) zrobił tych odwiertów 3 k w 5 lat nie majac w tej branży na początku doświadczenia , jeśli w 5 lat nie wybudował obiecanych autostrad które raczej nie sa czymś odkrywczym? Z kazdym miesiacem odwiertów będzie tak czy siak przybywało i za kilka lat będzie ich spora ilość. Na całe szczęście.