Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7807
Stary 12.10.2012, 22:47
Mecz był z jednego powodu pozytywny moim zdaniem, a mam na myśli to, że najsłabiej na boisku prezentowali się ci zawodnicy, którzy z Anglią nie zagrają. Mieliśmy wątpliwości co do środka pola, to dziś bardzo dobry mecz rozegrał Krychowiak, mieliśmy wątpliwości co do skrzydeł, to cala trójka, czyli Wszołek, Grosicki i Sobota prezentowali się bardzo solidnie. I odwrotnie, bardzo słaby mecz rozegrał Wojtkowiak, ale tu będzie Piszczek, bardzo słabo się prezentował Mierzejewski, ale w jego miejsce będzie grać Obraniak, przeciętny był Borysiuk, ale zapewne na ten mecz wróci Polański, szalenie nieskuteczny był Sobiech, ale za Sobiecha będziemy mieć Lewandowskiego.

Przeciętnie grał Tytoń, ale jest alternatywa w postaci Kuszczaka, który pierwszy raz od wielu lat ma możliwość grania co tydzień w piłkę i ma luźną głowę, tzn. nie ma takiego parcia na pokazanie się na siłę. Przyzwoite kilkanaście minut zagrał Komorowski i to jego bym widział w miejsce niepewnego Wawrzyniaka. Komor już drugi sezon jest podporą drużyny walczącej o czołowe pozycje w Rosji, jest od Wawrzyniaka solidniejszy w defensywie, a jak widać i w ofensywie potrafi być przydatny. Skoro boczni obrońcy mają być w naszej taktyce skupieni zdecydowanie bardziej na defensywie (a wyraźnie to było dziś widać, że Fornalik nie chce mieć tutaj żadnych ewentualnych luk), to też wybór Komorowskiego moim zdaniem jest jeszcze bardziej rozsądniejszy.

Jak na nasze możliwości na środku obrony, to bardzo przyzwoicie grali Wasilewski z Perquisem. Nie rozumiem tej krytyki w studiu Polsatu - skoro najlepszym, co możemy pokazać światu na tej pozycji jest rezerwowy średniego Betisu i zawodnik przeciętnego (mimo wszystko) Anderlechtu Bruksela, który całą karierę grał na boku obrony, to też cudów wymagać od nich nie możemy. Biorąc pod uwagę ich potencjał sportowy nie można za to spotkanie mieć do nich pretensji. Szczególnie Wasilewski wyglądał dziś bardzo dobrze. Po dzisiejszym meczu tak bym zestawił naszą kadrę:

Kuszczak - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Komorowski - Krychowiak, Polański - Wszołek, Obraniak, Grosicki - Lewandowski
Odpowiedz cytując