Ja tego nie mogę pojąć.
- Składka na ubezpieczenie zdrowotne od 1 stycznia 2007 r. wynosi 9,00% podstawy wymiaru.
- W I kwartale 2012 r. ludność aktywna zawodowo stanowiła 56,0% ogółu ludności w wieku 15 lat i więcej. Zbiorowość ta liczyła 17,9 mln osób (z tego 16,0 mln pracujących i 1,9 mln bezrobotnych
- Przeciętne wynagrodzenie w czwartym kwartale 2011 roku wyniosło 3 586,75 zł
9% od pensji ludzi pracujących daje miesięcznie: 5 164 920 000 - 5 miliardów brutto !!
Co się k...wa z tym dzieje ?!